PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Remont ul. Rybaki. Będzie więcej drzew, ławek i zieleni

  • PAP/AT    19 października 2017 - 09:57
Poznań: Remont ul. Rybaki. Będzie więcej drzew, ławek i zieleni
Ul. Rybaki w Poznaniu zyska więcej zieleni (fot.poznan.pl)

W listopadzie ruszy przebudowa ul. Rybki w Poznaniu. Według projektu ulica ma zyskać więcej zieleni i stać się bardziej przyjazna dla mieszkańców.
• Ponad 20 drzew, ławki i teren zielony ma zmienić oblicze ul. Rybaki w Poznaniu.

• Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła już przetarg i wyłoniła wykonawcę.

• Inwestycja ma kosztować prawie 3 mln zł.

Według projektu, przebudowana ul. Rybaki ma zyskać zdecydowanie więcej zieleni i ma się stać bardziej przyjazna dla mieszkańców. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) wyłoniła już w przetargu wykonawcę robót, czyli konsorcjum poznańskich spółek: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba oraz Budromel. W ciągu kilku dni podpisana ma zostać umowa na realizację inwestycji.

Jak podkreślił Krzysztof Kaczanowski z PIM, "prace mają być prowadzone etapami, by zminimalizować utrudnienia. Na początku obejmą zachodnią część ul. Rybaki - od ul. Krakowskiej do Kwiatowej" - zaznaczył.

Po remoncie ulica będzie jednokierunkowa, a jezdnia i chodniki zyskają nową nawierzchnię. Inwestor planuje także posadzić w ciągu ulicy ponad 20 drzew, postawić 5 ławek, a 400 m kw. przygotować na zagospodarowanie pod zieleń niską. Zmienione i uporządkowane mają zostać także miejsca parkingowe wzdłuż ulicy.

"Na odcinku od ul. Strzałowej do ul. Krakowskiej pojazdy będą się poruszać w stronę ul. Krakowskiej. Na odcinku od ul. Strzałowej do Strzeleckiej ruch będzie pozostawiony tak jak obecnie - czyli w kierunku ul. Strzeleckiej. Takie rozwiązanie pozwoli wyeliminować, w znacznym zakresie ruch tranzytowy, który obecnie ma miejsce na Rybakach" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt przebudowy wyniesie niemal 3 mln zł. Odbiór inwestycji ma nastąpić do początku lipca 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.