PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. W maju zostanie oddany odnowiony Dworzec Zachodni

  • PAP/AH    13 kwietnia 2018 - 15:53
Poznań. W maju zostanie oddany odnowiony Dworzec Zachodni
Tak wyglądał budynek Dworca Zachodniego w ubiegłym roku w trakcie remontu. (Fot. MOs810/wikimedia, licencja CC BY-SA 3.0)

W maju zostanie oddany do użytku odnowiony dworzec kolejowy Poznań Zachód - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. To będzie pierwszy dworzec wyremontowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.
- Remont dworca w Poznaniu to koszt ponad 7 mln zł - powiedział Bittel. Jak dodał wiceminister, "w tym roku w ramach Programu Inwestycji Dworcowych planowane jest odnowienie i oddanie do użytku 8-10 dworców, m.in. w Jaworze, Żarowie, Poznaniu Garbarach oraz Pruszkowie".

W piątek (13.04) Polskie Koleje Państwowe SA zawarły umowę kredytową na 700 mln zł, z czego 250 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje, a około 450 mln zł na spłatę wcześniej pozyskanego finansowania. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao S.A., PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części.

PKP SA poinformowały, że 250 mln zł z przyznanej kwoty spółka będzie mogła przeznaczyć na budowę i modernizację dworców w ramach programu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 mld zł. "Środki kredytowe będą stanowić kolejne źródło finansowania inwestycji, zaraz po funduszach unijnych i wsparciu z budżetu państwa" - informuje kolejowa spółka.

Kredyt ma zostać spłacony do końca 2022 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.