PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Wartostrada będzie jeszcze dłuższa

  • JS    30 czerwca 2017 - 20:42
Poznań: Wartostrada będzie jeszcze dłuższa
Wartostrada (fot. poznan.pl)

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na kolejny odcinek Wartostrady. Potencjalni wykonawcy do 14 lipca mogą składać swoje oferty na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Piastowskiej, na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Przemysła I.
Wybrana w drodze przetargu firma na realizację zamówienia będzie miała maksymalnie 180 dni kalendarzowych od momentu podpisania umowy.

- Wartostrada dołoży kolejną cegiełkę do ożywienia terenów nadwarciańskich. Sądzę, że ta inwestycja zostanie zakończona z końcem tego roku. Jest to dla nas bardzo ważny odcinek Wartostrady, bo połączy całą pętlę na odcinku śródmiejskim - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej po wildeckiej stronie Warty będzie częścią realizowanego przez miasto większego projektu "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej".

System ścieżek ma powstać po obu stronach Warty i Cybiny, od mostu Lecha na północy do mostu Przemysła I na południu. Ścieżki zyskają efektywne energetycznie oświetlenie oraz wyposażone zostaną w kamery monitoringu miejskiego. Ostateczne zakończenie projektu planowane jest na rok 2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.