PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań wspomoże finansowo działkowców

  • JS    15 maja 2017 - 20:32
Poznań wspomoże finansowo działkowców
W Poznaniu jest 86 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, na których jest 15 tys. działek (fot. poznan.pl)

Miasto pomoże ogródkom działkowym wybudować niezbędną infrastrukturę np. wodociąg czy kanalizacje. Dotacja ze strony miasta będzie mogła wynieść nawet 70% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 50 tys. zł
Projekt uchwały w sprawie programu dofinansowania inwestycji na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) przedstawiła Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. - Chodzi nam  o lepsze funkcjonowanie ogrodów działkowych, poprzez możliwość dotacji na inwestycje w infrastrukturę - tłumaczyła Joanna Jajus.

Projekt uchwały przewiduje , że dotacja mogła by być przyznawana raz na pięć lat w wysokości do 70% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 50 tys. zł. Chodzi o inwestycje w wodociągi, drogi czy place zabaw. 

Oceny wniosków zgłoszonych przez ROD-y będzie robić komisja powołana przez prezydenta. Wśród uwzględnianych kryteriów będzie m.in.  termin realizacji przedsięwzięcia, zgodność ze strategią rozwoju Poznania, czy wysokość wkładu własnego. Całościowa kwota, jaką miasto zabezpieczyło już w tegorocznym budżecie na ten cel to 200 tys. zł.

W Poznaniu jest 86 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, na których jest 15 tys. działek, z których korzystają mieszkańcy Poznania. Poznańskie ROD-y są urządzone na terenach należących do miasta, więc poczynione inwestycje będą z korzyścią dla miasta.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej projekt tej uchwały zaopiniowali pozytywnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.