PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań za 10 mln zł zrewitalizuje Rynek Łazarskiego

  • JL    2 listopada 2016 - 10:07
Poznań za 10 mln zł zrewitalizuje Rynek Łazarskiego
Rewitalizacja Rynku Łazarskiego w Poznaniu podniesie jego arakcyjność. Fot. Poznań.pl

Do końca 2018 r. Rynek Łazarski przejdzie metamorfozę. Miasto ogłosiło konkurs, który wyłoni najciekawszą wizję architektoniczno-funkcjonalną tego miejsca. Prace rozpoczną się jesienią przyszłego roku.
Rewitalizacja ma podnieść atrakcyjność tego miejsca. Zmodernizowana zostanie infrastruktura targowiska, będzie nowa nawierzchnia, wprowadzone zostaną nowe, atrakcyjne elementy urbanistyczno-architektoniczne.

Rynek Łazarski ma stanowić w przyszłości lokalne centrum, integrujące przestrzennie, funkcjonalnie i kompozycyjnie przestrzeń dzielnicy. Rozwiązania projektowe mają doprowadzić do wydobycia i wzmocnienia potencjału handlowo-usługowego, społecznego, kulturowego i rekreacyjnego. Proponowane rozwiązania uwzględniać mają także powiązania komunikacyjne i funkcjonalne w odniesieniu do obszaru dzielnicy.

– Rynek Łazarski to serce dzielnicy. Liczę, że konkurs wyłoni ciekawe pojekty do realizacji. Prace związane z jego modernizacją są już zapisane w budżecie miasta i wieloletnim planie finansowym. To kwota kwota 10 mln zł – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.