PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Zabytkowy komisariat policji Poznań - Stare Miasto zostanie wyremontowany

  • PAP/AT    27 września 2016 - 11:55
Poznań: Zabytkowy komisariat policji Poznań - Stare Miasto zostanie wyremontowany
Na czas remontu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto zostaną rozlokowani w trzech punktach miasta (fot.sxc.hu)

• 18 mln zł kosztował będzie remont i rozbudowa zabytkowego komisariatu policji w centrum Poznania.
• Obiekt ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2019 r.
• Na czas remontu funkcjonariusze przeniosą się do tymczasowych lokali.
Zakres prac budowlanych Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto obejmuje m.in. wymianę stropów, wzmocnienie fundamentów, wymianę okien i drzwi, remont elewacji i adaptację poddasza.

Pochodzący z XIX wieku, pięciokondygnacyjny gmach o powierzchni użytkowej przekraczającej 3,65 tys. m kw. po rozbudowie zyska salę konferencyjną i panoramiczną windę. Obiekt zostanie też wyposażony w nowe instalacje wewnętrzne, w tym również systemy sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu wizyjnego i łączności radiowej.

Wykonawca inwestycji, Grupa Alstal poinformowała w komunikacie prasowym, że po zakończeniu prac budowlanych gmach zyska nową funkcjonalność. Na parterze znajdzie się część ogólnodostępna, strefa dostępna dla funkcjonariuszy, w której zlokalizowane będą pomieszczenia przyjmowania zdarzeń oraz przesłuchań, a także pokoje biurowe. Na tym poziomie znajdą się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Czytaj też: NIK: Modernizacja komend okazała się drogim niewypałem

Na pierwszym i drugim piętrze będą biura dla funkcjonariuszy. Na zaadaptowanym poddaszu będą znajdowały się pokoje biurowe, sale przesłuchań oraz odpraw. W obiekcie znajdą się również pomieszczenia monitoringu miejskiego i archiwa.

Na czas remontu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto zostaną rozlokowani w trzech punktach miasta: w pomieszczeniach dawnego komisariatu autostradowego, w budynku dawnego komisariatu targowego oraz w obiekcie przy ul. Św. Marcin.

Zabytkowy gmach komisariatu pierwotnie powstał jako siedziba pruskiego Urzędu Celnego. Budynek wzniesiono w latach 1882-1885. Obiekt nawiązuje stylem do wczesnego włoskiego renesansu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.