PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zagospodaruje 100 ha przestrzeni w sercu miasta

  • Propertynews.pl    2 grudnia 2016 - 13:49
Poznań zagospodaruje 100 ha przestrzeni w sercu miasta
Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania. (fot. PTWP)

• Poznański rynek nieruchomości komercyjnych systematycznie rośnie, choć dynamika nie jest tak duża jak w innych miastach regionalnych.
• Katalizatorem zmian mogą być jednak nowe projekty inwestycyjne planowane przez władze miasta i tereny, które Poznań szykuje na sprzedaż.
• Jednym z nich są Wolne Tory, które wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski określa mianem "unikatowej przestrzeni w Poznaniu",
- Wolne Tory to unikatowa przestrzeń w Poznaniu, jedna z nielicznych tego typu w tej części Europy, gdzie w sercu miasta mamy do zagospodarowania ponad 100 ha. Jesteśmy już po rozstrzygnięciu dużego, międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego, a w tej chwili przygotowujemy plan miejscowy dla tej części obszaru – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

- Chcemy, by była to nowoczesna, przyjazna, dobrze zaprojektowana i wkomponowana w tkankę miejską przestrzeń – dodaje Mariusz Wiśniewski. Według planów na terenie Wolne Tory powstanie zabudowa o charakterze usługowym, mieszkaniowym, biznesowym i publicznym.

Władze miasta liczą, że plan miejscowy zostanie wywołany na wiosnę 2017 roku, zaś same prace nad nim potrwają ok. 2-3 lat. - Musimy postępować bardzo roztropnie. Zainteresowanie przestrzenią jest, ale jej zagospodarowanie wiąże się z licznymi wyzwaniami, m.in. są to sprawy właścicielskie – podkreśla wiceprezydent.

Jak dodaje, większość terenu należy do spółki PKP, z którą miasto współpracuje. Do miasta należy zaś tylko niewielki fragment nieruchomości. Kolejna część jest przedmiotem postępowania upadłościowego.

- Realizacja inwestycji to perspektywa 15-20 lat. Nie chcemy zmarnować tej przestrzeni, bo może się okazać olbrzymim impulsem do dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego miasta – tłumaczy Mariusz Wiśniewski.

Czytaj cały artykuł TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.