PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zbuduje drogę w ciągu ul. św. Wawrzyńca

  • PAP/JS    19 stycznia 2018 - 18:56
Poznań zbuduje drogę w ciągu ul. św. Wawrzyńca
18 stycznia podpisano umowę bankową dotyczącą nowej ulicy św. Wawrzyńca (fot. poznan.pl)

Znaczące ułatwienia komunikacyjne i uruchomienie nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową i usługową – takie mają być korzyści z budowy drogi w ciągu ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu. Miasto poinformowało, że 10 mln zł do tej inwestycji dołoży prywatny inwestor.
Obecnie część ulicy św. Wawrzyńca na poznańskich Jeżycach między ul. Kościelną, a ul. Żeromskiego jest nieprzejezdna. Rzeczniczka prezydenta Hanna Surma powiedziała, że inwestycja powinna ruszyć w przyszłym roku, jej wartość szacowana jest na 30 mln zł.

W części ul. św. Wawrzyńca między ul. Kościelną, a ul. Żeromskiego powstanie jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu, chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało w piątek (19 stycznia), że firma Colian, do której należy ok. 6 ha terenu w pobliżu planowanej inwestycji wpłaciła 10 mln zł na budowę ulicy. Kolejne 20 mln wyłoży miasto. W tegorocznym budżecie zarezerwowano pieniądze na projekt inwestycji.

"Ten odcinek drogi jest istotny nie tylko dla mieszkańców Jeżyc, ale i dla wszystkich poznaniaków. Pozwoli na uspokojenie ruchu na osiedlu, odciąży ulicę Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc" - powiedział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Zdaniem władz miasta, inwestycja pozwoli także na uruchomienie nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową.

Budowę drogi w ciągu ul. św. Wawrzyńca Jacek Jaśkowiak (PO) obiecywał w 2014 roku przed wyborami samorządowymi, które dały mu fotel prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.