PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańska Malta bez wieżowców

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    8 września 2011 - 07:47
Poznańska Malta bez wieżowców

Wielki apartamentowiec niezgodny z planem zagospodarowania chce stawiać na brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu firma jednego z najbogatszych Polaków. Prezydent miasta zapowiada, że do tego nie dopuści.
W wyjątkowo malowniczym miejscu, 100 metrów od brzegu jeziora, tuż obok Term Maltańskich, miały powstać dwa wielkie obiekty – hotel i apartamentowiec. Deweloperem jest spółka PBG Erigo z grupy PBG należącej do Jerzego Wiśniewskiego, jednego z najbogatszych Polaków (w 2009 r. – 16. miejsce na liście „Wprost”, w 2011 – 35. miejsce) – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

Plan nie dopuszcza też możliwości budowy mieszkań ani apartamentów. Ale w przetargu pojawiła się furtka dla dewelopera – inwestycję budowy hotelu wpisano do załącznika rządowego rozporządzenia o przedsięwzięciach związanych z Euro 2012. To lista inwestycji, które są kluczowe dla sprawnej organizacji turnieju w Polsce. A to oznacza, że można je realizować z pominięciem zapisów miejscowego planu zagospodarowania i przy zastosowaniu uproszczonych procedur.

Na projektową samowolę przyzwalała miejska spółka Termy Maltańskie, która wcześniej sprzedała grunt inwestorowi. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny (zabierz głos/oceń prezydenta) zapowiedział, że nie zgodzi się na taką budowę – pisze „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.