PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznański Dworzec Zachodni zmieni oblicze? Jeśli znajdzie się wykonawca

  • JS    24 lutego 2017 - 18:43
Poznański Dworzec Zachodni zmieni oblicze? Jeśli znajdzie się wykonawca
Projekt przebudowy dworca, który znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, przewiduje m.in. pięć kas biletowych, w tym dwie dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępne poczekalnie (fot. poznan.pl)

• Polskie Koleje Państwowe SA po raz drugi rozpisały przetarg na przebudowę dworca kolejowego Poznań Zachodni.

• Pierwszy zakończył się bez rozstrzygnięcia, ponieważ czterech oferentów wyceniło swoje prace na kwoty wyższe niż na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć zamawiający.

• W nowym postępowaniu przetargowym oferty będą przyjmowane do 8 marca.
PKP SA zamierzały przeznaczyć na roboty modernizacyjne, a także na opiekę serwisową i konserwację niespełna 9,65 mln zł brutto. Najniższa oferta w styczniowym przetargu opiewała na prawie 10,86 mln zł. Wszyscy oferenci deklarowali, że prace modernizacyjne wykonają w okresie 55 tygodni. Tym razem zamawiający oczekuje, by wykonawca zmieścił się z robotami okresie o 4 tygodnie krótszym. 

Projekt przebudowy dworca, który znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, przewiduje m.in. pięć kas biletowych, w tym dwie dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępne poczekalnie. Lokal gastronomiczny na dworcu  ma zwiększyć swój potencjał za sprawą bezpośredniego wyjścia na zewnątrz, dającego możliwość wykonania ogródków letnich. Zaprojektowano nadbudowę budynku, renowację elewacji i rekonstrukcję pierwotnej formy rzeźby wieńczącej wejście do budynku, wykonanej z brązu. 

Na czas realizacji prac budowlanych przewiduje się budowę dworca tymczasowego w modułowej zabudowie kontenerowej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.