PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznański stadion droższy o 92 mln złotych

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    13 maja 2010 - 08:06

Stadion Miejski będzie droższy niż wstępnie zakładano. Dodatkowe koszty pojawiły się w związku z zagospodarowaniem okolic obiektu według nowego projektu, którego nie zakładał kosztorys rozbudowy.
Miasto musi przekazać na ten cel 92 mln zł, z których 60 proc. zostanie przeznaczonych m.in. na parkingi i oświetlenie, a pozostała kwota na drobnostki, które pojawiły się w toku wykonywanych robót. Ich koszt to nawet kilkadziesiąt milionów złotych – informuje „Głos Wielkopolski”.

Miejscy radni zastanawiają się, dlaczego od początku nie mówiło się o dodatkowych kosztach i nie uwzględniło w projekcie wydatków niezbędnych do zagospodarowania okolic stadionu przy ul. Bułgarskiej. Projekt jest gotowy, jednak kłopotem mogą się okazać pieniądze na jego realizację. Choć całą kwotę ma stanowić VAT odzyskany z budowy stadionu, to muszą się na to zgodzić radni. Z powodu ich wątpliwości poprawka do budżetu wstępnie została zaopiniowana negatywnie.

Od początku modernizacji stadionu miejskiego w Poznaniu, koszty zmieniały się kilkakrotnie. Początkowe szacunki, mówiły o około 500 mln zł, w zeszłym roku było to już 611 mln zł. Teraz teoretycznie nic się nie zmienia (pieniądze – 92 mln zł – pochodzą z VAT odzyskanego z budowy), jednak praktycznie miasto mogłoby je przeznaczyć na zupełnie inny cel – podaje „Głos Wielkopolski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.