PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańskie lotnisko planuje rozbudowę

  • PAP    13 lipca 2013 - 10:30
Poznańskie lotnisko planuje rozbudowę

Stacja paliw, restauracja, a w dalszej perspektywie hotel mają pojawić się w najbliższym otoczeniu portu lotniczego Ławica w Poznaniu.
Obecnie lotnisko obsługuje loty sześciu przewoźników - z ich usług w pierwszym półroczu br. skorzystało blisko 600 tys. osób. W porównaniu do ubiegłego roku lotnisko zanotowało ponad 20-proc. spadek liczby pasażerów, co w opinii władz portu wynika z zawieszenia niektórych połączeń oraz bankructw biur podróży.

„Nie można zapominać również o tzw. efekcie Euro 2012, który spowodował zwiększony ruch lotniczy na Ławicy. Gdybyśmy w tej statystyce nie uwzględnili kibiców, którzy przylecieli do Poznania na mistrzostwa, spadek wynosiłby ok. 12 proc." - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes lotniska Mariusz Wiatrowski.

Obecnie lotnisko obsługuje 25 kierunków regularnych, z których 18 należy do tanich linii lotniczych, a 7 do przewoźników tradycyjnych, oraz 29 kierunków czarterowych. W ostatnim czasie zawieszono loty m.in. do Madrytu, Barcelony i Rzymu. Władze lotniska zamierzają w najbliższym czasie skierować do przewoźników nową ofertę zawierającą rabaty, co ma zachęcić ich do przywrócenia zawieszonych kierunków, a także otwarcia nowych.

W najbliższym roku na terenie należącym do lotniska Ławica ma powstać stacja paliw i restauracja.

„Chcemy, aby nasi pasażerowie, ale także mieszkańcy okolic, skorzystali z istnienia lotniska. Podpisaliśmy już umowę z operatorem stacji paliw i jesteśmy blisko zakończenia negocjacji z koncernem gastronomicznym, który otworzy na terenie lotniska restaurację" - powiedział wiceprezes zarządu lotniska Grzegorz Bykowski.

Władze lotniska planują rozbudowę infrastruktury wokół obiektu. Zaplanowano otwarcie parkingu na 1000 samochodów, a w przyszłości hotelu o powierzchni 3000 m kw.

„Liczymy na to, że uda się zachęcić uznaną markę do otwarcia hotelu. Zależy nam na rozpoznawalnej za granicą sieci. Mamy nadzieję, że do końca roku wybierzemy partnera, który podejmie z nami współpracę" - powiedział Bykowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.