PARTNER PORTALU
  • BGK

Pozwolenie na budowę węzła

  • PAP    18 lutego 2010 - 10:31

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wyda w czwartek pozwolenie na budowę węzła drogowego w Radziejowicach w ciągu drogi S8 na trasie Warszawa-Katowice - poinformował Tomasz Pietrasieński z wydziału prasowego Biura Wojewody Mazowieckiego.
Jak powiedział Pietrasieński, węzeł drogowy w Radziejowicach ma zostać oddany do użytku w maju 2012 r. Prace przy jego budowie rozpoczną się w czerwcu 2010 r. Inwestorem będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 120 mln zł.

- Decyzja o pozwoleniu na budowę będzie miała przełomowe znaczenie, ponieważ węzeł w Radziejowicach znacząco poprawi warunki korzystania z drogi przez kierowców jadących z Katowic do Warszawy i odwrotnie. Ruch będzie bezkolizyjny - zapewnił Pietrasieński.

Jak wyjaśnił, jest to typ węzła drogowego "Karo", który ma na celu bezkolizyjne rozwiązanie ruchu tam, gdzie jego natężenie jest szczególnie duże.

- Jest on prowadzony bezkolizyjnie ze względu na podwyższenie terenu i skierowanie samochodów na dwa poziomy - część z nich będzie jechała górą, a część dołem - powiedział. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.