PARTNER PORTALU
  • BGK

Pozwolenie na rozbudowę lotniska w Krakowie

  • PAP    26 października 2011 - 15:29
Pozwolenie na rozbudowę lotniska w Krakowie

Najważniejsza inwestycja Międzynarodowego Portu Lotniczego, czyli rozbudowa terminala pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego, otrzymała pozwolenie na budowę. Wydał ją wojewoda małopolski Stanisław Kracik.
Jak poinformowała w środę rzeczniczka wojewody Joanna Sieradzka, zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, w pierwszym etapie inwestycji zostanie zbudowany nowy terminal. Następnie, istniejący terminal międzynarodowy, zostanie wyremontowany i obydwa budynki zostaną połączone w jedną bryłę.

Terminal pasażerski po rozbudowie będzie miał blisko 55 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (obecnie 15 tys.), co pozwoli na odprawienie w ciągu roku ok. 8 mln pasażerów.

Nowy wewnętrzny układ komunikacyjny, z dodatkowymi pasami ruchu, ułatwi poruszanie się wokół terminalu, działanie parkingu wielopoziomowego oraz planowanego hotelu.

Wartość budowy i rozbudowy terminalu oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego to ok. 400 mln zł, z czego 100 mln zł mają stanowić unijne dotacje.

Zakończenie prac przy budowie i rozbudowie terminala oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego planowane jest na początek 2015 roku.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. W zeszłym roku obsłużył blisko 2,9 mln pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.