POŻYCZKI JESSICA ZNÓW W WIELKOPOLSCE

  • Artykuł promocyjny dostarczony przez Bank Gospodarstwa Krajowego
  • 24-04-2017
  • drukuj
Bank Gospodarstwa Krajowego działając na podstawie umowy zawartej z Zarządem Województwa Wielkopolskiego uruchomił 14 kwietnia br. nabór wniosków o pożyczkę JESSICA 2. Pożyczki oferowane są inwestorom z woj. wielkopolskiego, którzy planują inwestycje z zakresu rewitalizacji obszarów problemowych oraz kompleksowej modernizacji energetycznej w budynkach użyteczności publicznej i wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.


To pierwszy nabór wniosków o zwrotne, preferencyjne wsparcie ze środków regionalnych programów operacyjnych w perspektywie UE 2014-2020. Łączna pula środków na pożyczki opiewa na kwotę ok. 285,8 mln zł. Środki te pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO). Pierwsze wnioski o pożyczkę powinny wpłynąć do BGK jeszcze w tym kwartale. Zainteresowanie inwestorów jest duże, a do skorzystania z tej formy finansowania zachęca niezwykle niskie oprocentowanie, szczególnie w przypadku pożyczek na termomodernizację. Szczegóły dotyczące uprawnionych podmiotów oraz zasad udzielania pożyczek dostępne są na stronie BGK: www.bgk.pl/jessica2 oraz WRPO: www.wrpo.wielkopolskie.pl. Wnioski o pożyczkę składane są w oddziale BGK w Poznaniu.

JESSICA 2 to kontynuacja dobrych praktyk i doświadczeń zapoczątkowanych przez BGK również w Wielkopolsce, w poprzedniej perspektywie UE. Bank udzielił wówczas 108 pożyczek inwestycyjnych o wartości 720 mln zł. Dzięki środkom z regionalnych programów operacyjnych zrewitalizowano wiele ważnych dla rozwoju miast inwestycji, jak np. rewitalizacja Hotelu POLONEZ i utworzenia Centrum Akademickiego w Poznaniu czy też rewitalizacja rynków w Krotoszynie i Kórniku. Są to tylko przykłady inwestycji, które cechuje wieloaspektowy charakter pozwalający na rozwiązywanie szeregu ważnych dla lokalnych społeczności problemów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE