PARTNER PORTALU
  • BGK

PPPT przygotowuje strategię na lata 2014-20

  • PAP    7 lutego 2014 - 18:46
PPPT przygotowuje strategię na lata 2014-20

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) będzie miał strategię działań na lata 2014-20. Dokument, który wśród priorytetów spółki wymienia m.in. przedsięwzięcia innowacyjne, ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy - poinformował prezes PPPT Michał Luczewski.
PPPT to działająca od 2004 r. spółka, w której udziały posiadają po połowie miasto Płock oraz PKN Orlen.

"Prace nad strategią są już na ukończeniu. Chcemy ją jeszcze przedyskutować z właścicielami spółki, by odnieśli się do założeń, które zaplanowaliśmy jako zarząd. Myślę, że to jest kwestia miesiąca, dwóch miesięcy maksymalnie, żeby strategia na lata 2014-20 była przyjęta" - powiedział dziennikarzom Luczewski.

Prezes PPPT nie chciał odnieść się do szczegółów opracowywanej strategii, zastrzegając, iż będzie mógł to uczynić, gdy dokument zostanie ostatecznie zaakceptowany. Przyznał jednak, że strategicznymi działaniami spółki będą przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe i innowacyjne.

"Założenia to przede wszystkim otwarcie na kwestie badawczo-rozwojowe, pobudzanie innowacji w samym Płocku i przełożenie tego na działalność PPPT i korzyści dla potencjalnych inwestorów" - dodał Luczewski.

PPPT zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Teren PPPT podzielony jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych i samochodowej.

W PPPT działa 13 inwestorów z zakładami produkcyjnymi oraz 14 podmiotów wynajmujących powierzchnie, głównie biurowe. Spółka ma podpisaną umowę z parkiem technologicznym w Szanghaju (Chiny).

PPPT realizuje obecnie budowę Centrum Usług Korporacyjnych. Inwestycja o wartości ponad 77 mln zł ma być gotowa w lipcu 2014 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.