PARTNER PORTALU
  • BGK

Praca wre w remizo-świetlicach

  • zamojska.com    21 czerwca 2012 - 12:44
Praca wre w remizo-świetlicach

Trwają remonty dwóch remizo-świetlic w gminie Komarów-Osada. Niemal ukończony jest już obiekt w Śniatyczach, do końca zbliżają się również prace w Antoniówce.
W budynku w Śniatyczach ekipy remontowe wymienią dach, docieplą obiekt i wykonają nową elewację. Ponadto montują okna i drzwi, kładą nowe posadzki i wszystkie instalacje, a po zakończeniu remontu także wyposażą świetlicę w stoły i krzesła.

Wszystko będzie kosztować ponad 410 tysięcy złotych, ale prawie 340 tysięcy gmina pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja w Antoniówce również będzie współfinansowana z PROW-u.

Prace będą kosztować niewiele ponad 420 tysięcy złotych, z czego unijne dofinansowanie to prawie 275 tysięcy. Zakres robót będzie podobny jak w Śniatyczach.

Ekipy budowlane mają m.in. docieplić obiekt i wykonać nową elewację, wymienić dach oraz wyremontować ściany wewnętrzne i podłogi.

Nowy wygląd zyska także teren wokół budynku, m.in. zostanie wykonany chodnik, parking i dojazdy. Tak jak w Śniatyczach, również do odnowionej świetlicy w Antoniówce zostaną zakupione stoły i krzesła.

Poza budynkiem głównym remontowany jest też znajdujący się przy świetlicy garaż. Tę część inwestycji samorząd pokryje z własnych środków.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.