PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace kanalizacyjne na toruńskich wałach

  • GK    19 marca 2013 - 11:15
Prace kanalizacyjne na toruńskich wałach

Rozpoczynają się roboty kanalizacyjne na Wałach gen. Sikorskiego, w rejonie przejścia dla pieszych przy urzędzie miasta. Prace prowadzone będą w ramach budowy węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w alei Solidarności.
Prace wodociągowe w okolicach przejścia dla pieszych przy Urzędzie Miasta Torunia oraz zlokalizowanym przy nim przystanku tramwajowym w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia miały być prowadzone od 12 marca 2013 r.

Przebudowywana miała być sieć wodociągowa biegnąca w tym rejonie - to wstęp rozpoczynającej się niebawem budowy węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w al. Solidarności.

Plany związane z rozpoczęciem robót kanalizacyjnych pokrzyżował jednak powrót zimowej aury. Ich prowadzenie w takich warunkach jest niewskazane. Robotnicy czekają jednak w gotowości. Gdy tylko się ociepli, rozpoczną wykopy.

- Prace ruszą we wtorek, 19 marca 2013 r. Wyjaśnić trzeba, że same roboty ziemne w czasie trwania mrozów nie są problemem. Kłopot w tym, że w takich warunkach występuje ryzyko zamarznięcia i pęknięcia istniejącego wodociągu, odkrytego na czas trwania prac. Awaria w tak newralgicznym punkcie miasta byłaby dużym utrudnieniem. Dlatego, w trosce o mieszkańców, którzy mogliby zostać pozbawieni wody, lepiej poczekać na poprawę aury - wyjaśnia Maciej Ekwiński zajmujący się w Miejskim Zakładzie Komunikacji projektem tramwajowym.

Z powodu prac przystanek tramwajowy w kierunku Bydgoskiego przedmieścia przeniesiony zostanie na przystanek między teatrem a urzędem marszałkowskim.

Ponadto na odcinku od biegnącej na tyłach teatru ul. Wilama Horzycy do ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach występować będzie zwężenie jezdni.

Przy okazji toruński magistrat przypomina, że w związku z budową trasy tramwajowej na Bielany, od poniedziałku 11 marca 2013 r. do odwołania, zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Sienkiewicza - na odcinku od ul. Fałata do placu ks. Frelichowskiego. Z tego powodu zmieniły się trasy pięciu linii autobusowych.

Autobusy linii nr 11, 15, 28, 36 i 43 kursują w obu kierunkach objazdem ulicami: Gagarina, Reja, Broniewskiego i Bema. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach przy ul. Broniewskiego i Bema, przy zajezdni tramwajowej i na ul. Reja przed ul. Gagarina (w kierunku pętli Okrężna i ul. Koniuchy).

Autobusy linii nr 11 dodatkowo zatrzymują się na przystankach przy ul. Gagarina. Na czas objazdu zmieniony został rozkład jazdy autobusów linii nr 11.

Co ważne, już niedługo kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zgodnie z harmonogramem robót, 25 marca 2013 r. ma zostać zamknięta al. Solidarności. Potrwa to do 30 października. Z kolei od 29 marca do 30 czerwca zamknięta będzie jezdnia południowa ul. Czerwona Droga.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.