PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace na ul. Wodnika w Osowej

  • www.Osowa24.pl    29 marca 2012 - 10:15
Prace na ul. Wodnika w Osowej

Podczas spotkania w sprawie bezpieczeństwa na ulicy Wodnika ustalono, że jednym z elementów które należy wdrożyć w celu poprawy sytuacji jest przebudowa skrzyżowania ulic Wodnika z Jednorożca.
Jak widać Zarząd Dróg i Zieleni najprawdopodobniej przygotowuje się do tych prac. Wskazują na to przygotowania jakie poczyniono w tym miejscu.

Podczas rozmów w których przypomnijmy uczestniczyli wiceprezydent Gdańska (zabierz głos/oceń prezydenta) Maciej Lisicki, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni Maciej Radowicz, kierownik Działu Inżynierii Ruchu ZDiZ Tomasz Wawrzonek, dyrektor ZSO nr 2 Marzena Majerowska, Barbara Walecka jako przedstawiciel rodziców dzieci z gimnazjum oraz radna Małgorzata Chmiel, ustalono, że potrzebne jest przebudowanie skrzyżowania.

ZDiZ deklarował wówczas wybudowanie wyniesienia. Jednak przeszkodą jest tu nachylenie nowego odcinka ulicy Jednorożca. Wyniesienie od tej strony spowodowałoby perturbacje z wjazdem na skrzyżowanie. Zatem jak sugerował Tomasz Wawrzonek jest propozycja progu wynoszącego jedynie dla kierowców jadących od strony ulicy Kielnieńskiej.

Takie rozwiązanie wymusi zmniejszenie prędkości na samej Wodnika i umożliwi bezpieczny wjazd na krzyżówkę od strony Jednorożca. Części tych prac nie było można prowadzić przy ujemnych temperaturach (betonowe wzmocnienia). A skoro wiosnę widać i czuć, to roboty rozpoczną się zapewne lada moment.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.