PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace na warszawskich ulicach w majowy weekend

  • AT    30 kwietnia 2012 - 20:20
Prace na warszawskich ulicach w majowy weekend

W środę, 2 maja, rozpocznie się budowa stacji II linii metra pod ul. Marszałkowską. Ale w przedłużony majowy weekend drogowcy zajmą także kilka innych ulic.
Budowa centralnego odcinka II linii metra przetnie główną arterię stolicy - ul. Marszałkowską - przy skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską w nocy z 1 na 2 maja.  Ograniczenia ruchu obejmą odcinek od ul. Królewskiej do ronda Dmowskiego. Od Alej Jerozolimskich do płotu budowy na wysokości ul. Moniuszki czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Tuż przy płocie wytyczona zostanie zawrotka, która umożliwi przejazd na drugą jezdnię ul. Marszałkowskiej (gdzie czynny będzie także jeden pas ruchu) i powrót do ronda Dmowskiego.

Czytaj też: 600 km rur i kabli przełożono na budowie metra

Na wyłączonych z ruchu fragmentach jezdni ul. Marszałkowskiej powstaną parkingi oraz dodatkowe przejścia dla pieszych. Przejezdne pozostaną ulice Widok, Złota i Sienkiewicza. Kierowcy powinni być szczególnie czujni na ul. Widok, która będzie miała odwrócony kierunek ruchu – samochody pojadą nią w kierunku ul. Kruczej.

Podobnie będzie wyglądał ruch po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej. Na odcinku ul. Marszałkowskiej od ul. Królewskiej do ogrodzenia placu budowy na wysokości ul. Rysiej przejechać będzie można po jednym pasie w każdą stronę. Również tu przed placem budowy powstanie zawrotka umożliwiająca przejazd na drugą jezdnię ul. Marszałkowskiej i powrót do ul. Królewskiej. Również po tej stronie na zamkniętych dla ruchu fragmentach jezdni będą zorganizowane parkingi oraz dodatkowe przejścia dla pieszych. Przejezdna pozostanie ul. Rysia.

Drogowcy wykorzystają majowy weekend na remonty nawierzchni ulic. Prace są rozplanowane na dziesięć dni czyli od piątkowego wieczoru 27 maja do godzin porannych w poniedziałek 7 maja. Wymieniana będzie nawierzchnia na Trasie Łazienkowskiej od ul. Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu (w kierunku mostu Łazienkowskiego). Nową nawierzchnię otrzymają również Rondo Jazdy Polskiej, pl. Zawiszy, ul. Woronicza i ul. Frontowa.

Na Mokotowie Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej będzie wymieniało magistralę ciepłowniczą, która przecina ul. Sobieskiego. Od piątku, 27 kwietnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 7 maja do godz. 5.00 wyłączona z ruchu będzie ul. Sobieskiego na odcinku  od al. Sikorskiego do ul. Idzikowskiego.

Z kolei 3 maja na ulice wybiegną uczestnicy XXII. Biegu Konstytucji 3 Maja. Biegacze wystartują o godz. 11.00 z ul. Rozbrat. Wraz z przemieszczaniem się wyścigu sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa biegu prowadzi ulicami: Rozbrat, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, Myśliwiecką, ponownie Górnośląską, Wiejską, Matejki, Al. Ujazdowskie, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowską, Łazienkowską.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.