PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace przy lotnisku w podkrakowskich Balicach mogą ruszyć, ale bez dźwigu

  • AW    21 lipca 2011 - 11:21

Inwestor i wykonawca centrum logistycznego w rejonie Portu Lotniczego Kraków – Balice mogą kontynuować prace budowlane. Tak zdecydował nadzór budowlany.
ZAKTUALIZOWANY. Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 5 lipca br. wstrzymującą prowadzenie robót budowlanych wykonywanych w rejonie Portu Lotniczego Kraków – Balice.

Czytaj też: Zawirowania wokół lotniska w Balicach

Zgodnie z wydaną decyzją, inwestor i wykonawca mogą kontynuować prace budowlane wstrzymane z powodu interwencji władz krakowskiego lotniska. Decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna i wykonalna.

W mediacje między stronami (wykonawcą prac czyli firma Skalski a zarządem Airport Kraków), które nawzajem obwiniały się o brak decyzji czy podawanie nieprawdziwych informacji, zaangażowali się marszałek i wojewoda województwa małopolskiego.

 Czytaj też: Ostra odpowiedź zarządu Balic

Jak ponformowała nas Urszula Podraza, rzecznik prasowa krakowskiego lotniska MWINB równocześnie wstrzymał „w zakresie robót budowlano-montażowych wykonywanych przy użyciu urządzeń dźwigowych, prowadzenie przez inwestora Panią Karolinę Witek, na działkach nr 883/2, 884/4 i 884/1 w miejscowości Morawica, Gmina Liszki, robót budowlanych wykonywanych w sposób mogący spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia, wykonywanych przy budowie zamierzenia budowlanego objętego decyzją Starosty Krakowskiego z dnia 4 listopada 2010 r.”

- Innymi słowy - budowa może być prowadzona, jednak bez użycia dźwigu. Jednocześnie podkreślam, że Kraków Airport od początku wnioskował o wstrzymanie prac z użyciem dźwigu, nie zaś całej budowy, argumentując to zagrożeniem bezpieczeństwa lotów jakie powoduje dźwig - zaznacza Podraza.

Co na to wykonawca? - Na razie przygotowujemy harmonogram wznowienia prac, co wymaga uzgodnień z podwykonawcami i zajmie nam do tygodnia czasu. Wszystkie prace, w tym te z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, będą wykonywane zgodnie z wymaganiami wynikającymi z decyzji Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - mówi Dominik Wróbel, dyrektor zarządzający firmy Skalski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-07-21 20:38:42

    Wznawiamy ruch na lotnisku, ale bez uzycia samolotow.