PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracowity weekend na warszawskich drogach

  • GK    4 września 2013 - 16:02
Pracowity weekend na warszawskich drogach

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Marsa, ograniczenia na Trasie Toruńskiej i weekendowe wyłączenie ruchu tramwajowego na Bemowie to najważniejsze prace remontowe zaplanowane na najbliższą sobotę i niedzielę.
Na duże zmiany muszą przygotować się mieszkańcy Rembertowa. W sobotę i niedzielę (od 6 września od ok. godz. 23 do 9 września ok. godz. 4 rano) zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Marsa. Kolejarze będą remontowali przejazd na torach linii podmiejskiej.

Prace zaplanowali na dwa weekendy, tak więc podobne utrudnienia będą w tym miejscu także w dn. 14-15 września. Samochody zostaną skierowane na objazd ulicami Strażacką i Żołnierską. Linia autobusowa 115 zostanie skierowana na trasę skróconą, do przystanku PKP Rembertów (przystanek 03 po południowej stronie torów) i będzie kursowała według specjalnego rozkładu jazdy.

Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z15, która będzie kursowała na trasie: Mokry Ług - Czwartaków - al. Sztandarów - rondo gen. Fieldorfa - al. gen. Chruściela - Cyrulików - Rembertów-Kolonia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje prace przy wiadukcie na ul. Głębockiej. Od godz. 8.00 w sobotę 7 września do niedzieli, 8 września do godz. 16.00 zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia trasy głównej S8 w rejonie węzła Głębocka (w kierunku Marek). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

Tramwaje Warszawskie w sobotę i niedzielę będą remontowały tory na ul. Powstańców Śląskich. Te roboty trwają już od dłuższego czasu ale dotychczas były prowadzone nocami, podczas przerwy w kursowaniu tramwajów (ok. 4 godzin w nocy).

Weekendowe wyłączenie ruchu pozwoli na skrócenie czasu całego remontu. Ekipy remontowe przewieszą także sieć trakcyjną na nowy słup (ostatniego dnia sierpnia samochód dostawczy uszkodził słup trakcyjny na tyle, że konieczne było ustawienie tymczasowej konstrukcji) oraz przeprowadzą dodatkowe prace na pętli Górczewska (napawanie rozjazdów).

Tramwaje nie będą jeździły na odcinku od Cmentarza Wolskiego do ul. Górczewskiej od 7 września od ok. godz. 1.00 do 9 września do ok. godz. 3.00. W czasie prac, trasy linii 10 i 26 zostaną skrócone do pętli Cm. Wolski. Linia 8 zostanie skierowana na trasę zastępczą do pętli Marymont, a kursowanie linii 27 zostanie zawieszone.

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z-6, które będą jeździły trasą: Cm. Wolski - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Górczewska - Os. Górczewska.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl.

Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.