PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 1,8 mln zł na usuwanie skutków powodzi

  • PAP    20 kwietnia 2011 - 11:31
Prawie 1,8 mln zł na usuwanie skutków powodzi

Prawie 1,8 mln zł otrzyma sześć samorządów na Podkarpaciu na usuwanie skutków ubiegłorocznych powodzi. Dziewięć umów w tej sprawie w podpisała z samorządowcami wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz.
Zawarte w środę umowy dotyczą remontów dróg powiatowych i gminnych w powiatach: jasielskim, jarosławskim, krośnieńskim, rzeszowskim i mieleckim, a także odbudowy mostu na rzece Lubenka w Lubeni koło Rzeszowa.

Czytaj też: Pieniądze na usuwanie skutków powodzi

Ubiegłoroczna powódź na terenie Podkarpacia spowodowała straty w wysokości 1 mld 200 mln zł; w tym straty w infrastrukturze oszacowano na prawie 800 mln zł.

Rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś wyjaśniła, że umowy o dotacje wojewoda podpisuje na podstawie promes przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Pod koniec lutego minister Jerzy Miller wręczył zapewnienie dofinansowania dla 129 samorządów woj. podkarpackiego na łączną kwotę ponad 86 mln zł” – powiedziała.

Dodała, że „jest to najwyższa transza, jaka dotarła na Podkarpacie na usuwanie skutków powodzi”. Do tej pory sześć podkarpackich samorządów złożyło 9 wniosków na dofinansowanie odbudowy lub remontów po ubiegłorocznych powodziach. Oczoś zaznaczyła, że „kolejne umowy będą podpisane w najbliższym czasie”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.