PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 100 mln zł na podlaskie drogi

  • wer/www.wrotapodlasia.pl    20 października 2011 - 16:57
Prawie 100 mln zł na podlaskie drogi

Około 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwi przebudowę kolejnych ważnych odcinków dróg wojewódzkich.
20 października w urzędzie marszałkowskim województwa podlaskiego odbył się briefing prasowy wyjaśniający szczegóły tych inwestycji.

- Wkraczamy w decydującą fazę decyzji dotyczących wykorzystania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Stanęliśmy przed koniecznością pewnych zmian i za zgodą Komisji Europejskiej środki przeznaczone dotychczas na lotnisko regionalne przekazaliśmy do innych zadań, głównie zadań z zakresu infrastruktury transportowej - powiedział marszałek Dworzański (oceń działania marszałka).

Remont odcinka łączącego Bakałarzewo z Suwałkami, przedłużenie ulicy Wigierskiej w Suwałkach i przebudowa ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku to kolejne inwestycje, które mają szansę na dofinansowanie z RPOWP.

Dziś zarząd województwa wpisał te przedsięwzięcia na listę projektów kluczowych RPOWP, a więc zestawienie najważniejszych, strategicznych inwestycji w regionie. Oznacza to, że po przygotowaniu dokumentacji i spełnieniu wymogów formalnych inwestycje otrzymają dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Łączna wartość trzech projektów szacowana jest na prawie 127 mln zł. Dofinansowanie przekroczy 97 mln zł. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, inwestycje wspierane są z pieniędzy, „uwolnionych" po przesunięciu budowy lotniska regionalnego na lata 2014 - 2020.

Wcześniej środki te zasiliły projekt przebudowy drogi między Janowem i Korycinem oraz budowy obwodnicy Księżyna. Dodatkowo, zarząd podjął dziś decyzję o zwiększeniu kwot zarezerwowanych dla tych dwóch inwestycji.

Łączna wartość inwestycji wynosi 350 mln zł, a dofinansowanie przekroczy 318 mln zł.

Ponadto podjęto również decyzję o sfinansowaniu budowy drogi wojewódzkiej łączącej granicę województwa z Nowogrodem z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość inwestycji wynosi 110 mln zł, z czego 77 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ja, 2011-10-21 08:12:46

    PO przegrała wybory w woj. podlaskim więc raptem pieniądze sie znalazły!