Prawie 184 mln zł za dokończenie A4

W piątek w siedzibie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisana została umowa z Budimeksem na dokończenie autostrady A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny. Inwestycja kosztować będzie prawie 184 mln zł.
Prawie 184 mln zł za dokończenie A4

Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, wykonawca będzie miał 14 miesięcy na dokończenie budowy tego 4-kilometrowego odcinka A4, który jest częścią tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

"Do wykonania pozostała część nasypów, warstwy konstrukcyjne nawierzchni, dokończenie prac przy Obwodzie Utrzymania Autostrady i węźle autostradowym Rzeszów Zachód oraz prace wykończeniowe" - powiedział.

Czytaj też: Kto dokończy autostradę A4?

Oferta spółki Budimex opiewa na prawie 184 mln zł. W budżecie GDDKiA na dokończenie budowy tego odcinka A4 zarezerwowane było ponad 221 mln zł. W przetargu uczestniczyły trzy firmy oraz konsorcjum.

Pod koniec maja GDDKiA zerwała umowę na budowę odcinka autostrady A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny i drogi ekspresowej S19 z firmą Radko. Powodem odstąpienia GDDKiA od umowy był brak płynności finansowej, co wiązało się także z zajęciami komorniczymi i zgłoszonym wnioskiem o upadłość firmy Radko. Partnerami Radko w tej inwestycji były firmy Autostrada Wschodnia oraz Punj Lloyd z Indii.

Konsorcjum budowało - za ponad 441 mln zł - ośmiokilometrowy odcinek tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa. W jego skład wchodzi 4-kilometrowy odcinek autostrady A4 i fragment drogi ekspresowej S19.

Autostrada A4 przebiegać będzie od przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km. Podkarpacki odcinek tej trasy to ponad 160 km.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE