PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 27 mln na przebudowę drogi Janów-Korycin

  • PAP    12 czerwca 2012 - 17:41
Prawie 27 mln na przebudowę drogi Janów-Korycin

26,2 mln zł będzie kosztowała samorząd województwa podlaskiego przebudowa drogi Janów - Korycin. Prawie w całości zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). We wtorek rozpoczęto tam prace.
Unijne dofinansowanie - to ponad 25,9 mln zł, czyli 99 proc. wartości inwestycji. Jej zakończenie planowane jest na koniec września przyszłego roku. Powstanie szersza droga na odcinku 9,3 km, chodniki dla pieszych, rozbudowane zostaną trzy mosty.

Pierwotnie wartość inwestycji wynosiła 53,1 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP - 52,6 mln zł. W marcu okazało się jednak, że zaproponowane w przetargu przez firmy wykonawcze pieniądze są dużo mniejsze, co pozwoli zrealizować tę inwestycję dużo taniej, a zaoszczędzone dofinansowanie unijne przeznaczyć na inne drogi wojewódzkie w regionie.

Droga Janów-Korycin jest jedną z kilku inwestycji finansowanych za pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone na budowę lotniska regionalnego. Ta jednak opóźnia się, nie ma jeszcze nawet ostatecznej lokalizacji lotniska, przygotowywany jest wciąż nowy raport środowiskowy.

Ponieważ w tej sytuacji nie udałoby się wykorzystać unijnych pieniędzy na czas, dlatego - za zgodą Komisji Europejskiej - zostały one przesunięte na drogi. Realizowanych jest z tych pieniędzy pięć inwestycji, w tym właśnie przebudowa drogi wojewódzkiej Janów-Korycin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.