PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 38 mln zł na przebudowę ulicy

  • PAP    1 marca 2012 - 13:27
Prawie 38 mln zł na przebudowę ulicy

Białystok ogłosił przetarg na przebudowę części ul. Ciołkowskiego.
Inwestycja jest ważna dla ruchu miejskiego, ale i kierowców, którzy chcą ominąć centrum. Ma ona kosztować prawie 38 mln zł. 60 proc. kosztów zostanie dofinansowane z funduszy unijnych.

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Białegostoku (zabierz głos/oceń prezydenta) Adam Poliński, chodzi o odcinek w kierunku wyjazdu z miasta do Łap i Wysokiego Mazowieckiego, czyli część przyszłej południowej obwodnicy miejskiej.

To prawie 3,2 km drogi, po dwa pasy dla obu kierunków jazdy. Wartość projektu władze Białegostoku szacują na 37,98 mln zł, z czego 22,8 mln zł ma stanowić dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa).
Budowa ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku, jej zakończenie planowane jest na koniec 2013 roku.

To kolejna duża inwestycja drogowa w Białymstoku. Budowane jest m.in. przedłużenie ulicy Władysława Andersa, co znacznie ułatwi ruch ze wschodniej do zachodniej części miasta. Inwestycja będzie kosztowała 135,9 mln zł, 82,5 mln zł to dofinansowanie z programów unijnych.

W 2011 roku w Białymstoku oddano do użytku ok. 23 km zmodernizowanych dróg. Największą zrealizowaną inwestycją była przebudowa ponad 3,7 km ulicy Generała Maczka, która jest fragmentem obwodnicy miasta; prace kosztowały 165 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.