• PARTNERZY PORTALU

Prawie 38 mln zł na przebudowę ulicy

Białystok ogłosił przetarg na przebudowę części ul. Ciołkowskiego.
Prawie 38 mln zł na przebudowę ulicy
Inwestycja jest ważna dla ruchu miejskiego, ale i kierowców, którzy chcą ominąć centrum. Ma ona kosztować prawie 38 mln zł. 60 proc. kosztów zostanie dofinansowane z funduszy unijnych.

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Białegostoku (zabierz głos/oceń prezydenta) Adam Poliński, chodzi o odcinek w kierunku wyjazdu z miasta do Łap i Wysokiego Mazowieckiego, czyli część przyszłej południowej obwodnicy miejskiej.

To prawie 3,2 km drogi, po dwa pasy dla obu kierunków jazdy. Wartość projektu władze Białegostoku szacują na 37,98 mln zł, z czego 22,8 mln zł ma stanowić dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa).
Budowa ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku, jej zakończenie planowane jest na koniec 2013 roku.

To kolejna duża inwestycja drogowa w Białymstoku. Budowane jest m.in. przedłużenie ulicy Władysława Andersa, co znacznie ułatwi ruch ze wschodniej do zachodniej części miasta. Inwestycja będzie kosztowała 135,9 mln zł, 82,5 mln zł to dofinansowanie z programów unijnych.

W 2011 roku w Białymstoku oddano do użytku ok. 23 km zmodernizowanych dróg. Największą zrealizowaną inwestycją była przebudowa ponad 3,7 km ulicy Generała Maczka, która jest fragmentem obwodnicy miasta; prace kosztowały 165 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE