PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 60 km dróg do remontu

  • PAP    25 listopada 2011 - 18:00
Prawie 60 km dróg do remontu

Niemal 60 km dróg zostanie wyremontowanych w ramach nowej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś.
Rzeczniczka powiedziała, że wojewoda zaakceptował 38 wniosków złożonych przez podkarpackie samorządy, 13 z nich złożyły powiaty, a pozostałe 25 gminy. -Teraz listę tych zadań musi jeszcze zatwierdzić Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Powinno to nastąpić najpóźniej do 20 grudnia - dodała.

W tym roku z dotacji na remont dróg chciało skorzystać 60 samorządów z regionu. Komisja powołana przez wojewodę wstępnie zatwierdziła 50 zadań. Jednak po ocenie projektów pod względem merytorycznym i formalnym, ostatecznie komisja zaakceptowała 38 zadań.

Czytaj też: Samorządy dostaną 8,5 mln zł na schetynówki

Jak zaznaczyła Oczoś, 10 projektów znalazło się na liście rezerwowej. - Uzyskają one rządowe wsparcie, jeśli gminom i powiatom uda się zaoszczędzić jakieś kwoty na przetargach- podkreśliła.

W tym roku województwo podkarpackie (oceń działania marszałka) otrzyma w ramach programu ponad 12,4 mln zł. Samorządy mogą otrzymać z budżetu państwa 30 proc. wartości zadania.

Wśród projektów, które będą dofinansowane, są m.in.: przebudowa drogi powiatowej Lubaczów-Futory, remont ulicy Czajkowskiego w Krośnie (zabierz głos/oceń prezydenta) i przebudowa ul. Nowej w Mielcu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Przyszły rok będzie pierwszym, który rozpocznie nowy etap tzw. schetynówek; będzie realizowany w latach 2012-2015. Zakłada się, że w skali kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych.

W 2012 roku modernizacja i rozbudowa obejmie drogi lokalne o łącznej długości około 850 km. W latach kolejnych zadaniami programu powinno zostać objętych rocznie około 4150 km dróg lokalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.