PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 60 mln zł na obwodnicę Pszczyny

  • GK    30 kwietnia 2012 - 09:29
Prawie 60 mln zł na obwodnicę Pszczyny

W poniedziałek 30 kwietnia o godz. 10.00, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie, podpisana zostanie umowa na wykonanie drugiego etapu budowy północnej obwodnicy Pszczyny.
Jak informuje śląski urząd marszałkowski, w wydarzeniu udział weźmie marszałek Adam Matusiewicz (zabierz głos/oceń marszałka), starosta pszczyński Paweł Sadza, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor i przedstawiciele firmy Strabag Sp. z o.o.

Koszt kolejnego etapu inwestycji wyniesie prawie 60 mln złotych. Prace potrwają 17 miesięcy i mają zakończyć się najpóźniej w listopadzie 2013 roku.

Budowa północnej obwodnicy Pszczyny to w tej chwili jedna z największych inwestycji drogowych w regionie. Zakres zadania, w wyniku którego powstanie ponad czterokilometrowa droga łącząca drogę krajową nr 1 z drogą wojewódzką nr 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec, obejmuje m.in. wykonanie korpusu drogowego obwodnicy, przebudowę obecnej infrastruktury na wyznaczonej trasie i budowę czterech wiaduktów oraz dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, które umożliwią połączenie obwodnicy z istniejącą w tym regionie siecią drogową.

Łączny koszt obwodnicy wyniesie ok. 113 mln złotych, które pochodzą z budżetu województwa śląskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.