PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 7 mln zł na modernizację dróg

  • PAP    14 marca 2013 - 10:15
Prawie 7 mln zł na modernizację dróg

Prawie 7 mln zł dofinansowania z funduszu unijnych do dwóch inwestycji drogowych otrzyma Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.
Dzięki nim zostaną zmodernizowane dwa odcinki dróg wojewódzkich, które prowadzą do drogi krajowej nr 18; w przyszłości A18.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, decyzję o dofinansowaniu obu projektów z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego podjął Zarząd Województwa Lubuskiego.

Pieniądze pochodzą z tzw. rezerwy wykonania - dodatkowej kwoty, jaką Lubuskie otrzymało za dobre wykorzystywanie funduszy unijnych.

Obie inwestycje mają łącznie kosztować ok. 8,7 mln zł. Ich dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie prawie 7 mln zł. Modernizacja tych dróg ma znaczenie dla znajdujących się przy nich miejscowości oraz poprawi dojazd do drogi nr 18, która w przyszłości ma stać się autostradą A18.

W przesłanym komunikacie marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak podkreśliła, że władzom regionu zależy, aby skomunikować drogi regionalne z ważnymi trasami tranzytowymi.

Modernizacja odcinka drogi woj. nr 295 (ok. 1,5 km) Nowogród Bobrzański - Żagań w miejscowości na Pożarów będzie kosztowała prawie ponad 3,6 mln zł. Unijna dotacja wyniesie w tym przypadku prawie 3 mln zł.

Druga z inwestycji, która otrzyma ok. 3,9 mln dofinansowania to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 296 relacji Iłowa - Ruszów na odcinku ok. 1,12 km. Całkowity koszt tego zadania to ok. 5 mln zł.

W obu przypadkach prace będą związane z modernizacją i polepszeniem parametrów jezdni, budową chodników i innej infrastruktury drogowej. W kwietniu br. mają zostać rozstrzygnięte oba przetargi, a zakończenie tych inwestycji planowane jest na połowę przyszłego roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • dajan55, 2013-03-14 14:59:13

    Ale suma !!!- wystarczy chociaż na 1 słownie jeden km drogi ?. To są żarty nie informacja - prawda ?. Bo do 1 kwietnia niedaleko !?