PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 9 mln zł na ochronę przed powodzią

  • PAP    5 maja 2011 - 10:35
Prawie 9 mln zł na ochronę przed powodzią

Prawie 9 mln zł, z czego 7,5 mln zł ze środków unijnych, trafi w Mielcu na zabezpieczenie przeciwpowodziowe jednego z dopływów Wisłoki.
„Wpadający do Wisłoki tzw. rów Trześń Główna ma zostać poszerzony na długości ok. 800 metrów. Zaplanowano również przeprofilowanie dna rowu, jego udrożnienie i budowę przepustów” – – poinformował rzecznik prezydenta miasta Krzysztof Urbański.

Czytaj też: Powódź pieniędzy dla poszkodowanych

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo terenów położonych wokół rowu. „Są one narażone na negatywne efekty spiętrzeń powodziowych, czyli tzw. cofki wód Wisłoki, oraz licznych okresowych podtopień. Rów biegnie przez tereny przeznaczone pod inwestycje” – dodał.

Jest to drugi projekt realizowany przez Mielec w ostatnich latach, który otrzymał finansowe wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

W ubiegłym roku zakończyły się prace przy regulacji trzech innych cieków wodnych w tym mieście. Tamte inwestycje kosztowały 7,3 mln zł, z czego 15 proc. pochodziło z budżetu miasta. W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.