PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 90 mln zł na centrum wystawiennicze

  • PAP    7 sierpnia 2013 - 19:08
Prawie 90 mln zł na centrum wystawiennicze

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego, które ma powstać w podrzeszowskiej Jasionce – poinformował w środę Tomasz Leyko z urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.
Zaznaczył, że najtańsza z pięciu ofert przekracza zaplanowaną na tę inwestycję pulę pieniędzy o prawie 33 mln zł, dlatego przetarg zostanie prawdopodobnie powtórzony.

„W najbliższych dniach powstanie dokładna analiza, czy projekt można zmodyfikować na tyle, aby koszt budowy centrum był możliwie jak najmniejszy. Wówczas konieczne będzie unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego" - dodał.

Według projektu budowa centrum ma kosztować prawie 90 mln zł. Inwestycja ma być finansowana z budżetu województwa podkarpackiego oraz ze środków w unijnych z programu Rozwój Polski Wschodniej. Centrum ma być gotowe do 2015 roku.

Zdaniem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, być może projekt zakłada standardy na zbyt wysokim poziomie.

„Może trzeba skorygować funkcjonalność obiektu, który np. w formule modułowej będzie mógł być w dalszej przyszłości rozbudowany. Ogłosimy nowy przetarg, jeśli okaże się, że będziemy w stanie do 2015 roku zrealizować tę inwestycję po zmianie zakresu rzeczowego i nowym określeniu kosztów" - zaznaczył Ortyl.

W przetargu najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm Best Construction i Karpat-Bud - prawie 123 mln zł; Budimex zaproponował cenę 125,7 mln zł; natomiast konsorcjum firm: Copros Polska oraz Construucciones y Promociones Coprosa z Oviedo złożyło ofertę na kwotę ponad 129 mln zł; firma Erbud zaproponowała cenę 131,7 mln zł; najdroższą ofertę złożyła spółka Mirbud ponad 149 mln zł.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie składać się z dwóch połączonych ze sobą budynków.

W pierwszym ulokowana będzie część kongresowa z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. Łączna powierzchnia centrum wyniesie ponad 27,5 tys. m kw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.