PARTNER PORTALU
 • BGK

Prawie dobę trzeba czekać na przekroczenie granicy w Doruhustku

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 16:29
Prawie dobę trzeba czekać na przekroczenie granicy w Doruhustku
Tablica na przejściu wskazuje dziś 22 godziny (fot. GDDKiA)

Na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku od poniedziałku trwają prace związane z remontem nawierzchni drogi. To oznacza trudności z przekraczaniem granicy. Obecnie kierowcy muszą na to czekać prawie dobę.
 • Utrudnienia w płynności odpraw samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski na drogowym przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku.
 • Przyczyną są prace remontowe. Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. obecnie szacunkowy czas oczekiwania wynosi około 22 godzin.
 • Utrudnienia mogą być szczególnie odczuwalne w okresie weekendowym, kiedy przewozów towarowych jest zazwyczaj znacznie więcej niż w dni powszednie.

- Zabezpieczone są pełne zmiany funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, ciężarówki podjeżdżające do odprawy odprawiane są bez zbędnej zwłoki, niemniej znaczne ograniczenie przepustowości przejścia powoduje powstawanie kolejek po polskiej stronie - poinformowała Marzena Siemieniuk w Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Na przejściu od poniedziałku trwają prace związane z remontem nawierzchni drogi. Jak podała Siemieniuk, wykonawca robót - Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych - informuje, że remont może potrwać do końca maja.

Siemieniuk przypomniała, że od kilku miesięcy także po ukraińskiej stronie przejścia, w Jagodzinie, prowadzone są prace budowlane związane z instalacją urządzenia rtg do prześwietlania pojazdów ciężarowych i tam także wyłączona jest część pasów ruchu.

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań, by utrudnienia na przejściu Dorohusk-Jagodzin były jak najmniej odczuwalne dla kierowców, jednak prowadzone po obu stronach granicy prace remontowe i modernizacyjne oraz znacznie ograniczona przepustowość przejścia nie pozwalają na szybkie rozładowanie kolejki pojazdów oczekujących na odprawę - zaznaczyła.

Jak dodała, utrudnienia w przekraczaniu granicy mogą być szczególnie odczuwalne w okresie weekendowym, kiedy przewozów towarowych jest zazwyczaj znacznie więcej niż w dni powszednie.

Służby graniczne apelują do przewoźników, aby w najbliższych tygodniach rozważyli przekraczanie granicy z Ukrainą przez inne przejścia - w Hrebennem, Korczowej, Medyce.

Szacunkowy czas oczekiwania na odprawę dla samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski na przejściu drogowym w Dorohusku w piątek po południu wynosił 22 godziny. W Hrebennem trzeba było czekać 12 godzin, w Korczowej - 14 godzin, a w Medyce - 8 godzin. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.