PARTNER PORTALU
 • BGK

Premier o cywilizacyjnym skoku

 • PAP    6 czerwca 2012 - 12:12
Premier o cywilizacyjnym skoku

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że cieszy się, iż autostrada A2 będzie przejezdna przed Euro 2012.
„Oznacza to, że Warszawa od jutra prawdopodobnie będzie połączona autostradami ze wszystkimi stolicami europejskimi. To cywilizacyjny skok” – podkreślił.

Tusk był pytany przez dziennikarzy, czy przejezdność autostrady A2 przed mistrzostwa Europy w piłce nożnej, to sukces.

„Cieszę się, że autostrada A2 będzie przejezdna, ale cieszyłbym się bardziej, gdyby wszystkie autostrady były gotowe na Euro 2012. Tempo było bardzo duże, zaangażowanie wszystkich – od tych, którzy układali asfalt, po ministra (transportu Sławomira Nowaka), który tam spędzał właściwie kilkanaście ostatnich nocy – pokazało, że jest możliwe przekroczenie pewnych barier niemożliwości” – ocenił szef rządu.

Tusk poinformował, że prawdopodobnie w czwartek przejedzie po wybudowanym odcinku autostrady A2, ale – jak zastrzegł – bez udziału mediów.

„To nie będzie gospodarska wizyta, chcę mieć pewność, że rzeczywiście autostrada (A2) jest przejezdna” – dodał.

Szef rządu powiedział jednocześnie, że „nie widzi powodu, żeby otwierać szampana” z tej okazji, bo – jak przyznał – wie, ile rzeczy nie udało się zrobić.

„Ale gdzieś tam na dnie serca odczuwam radość, bo wszyscy ogłosili dawno temu wyrok, że nie będzie tej autostrady. Na pewno nie powinniśmy się martwić, że udało się ją jednak dokończyć. Odrobinę radości można zaprezentować, ja się cieszę” – podkreślił.

Pytany o złą sytuację firm budowlanych, Tusk powiedział: „Z całą pewnością niektóre firmy nie wytrzymują sytuacji, w jakiej się znalazły, ale nie sądzę, żeby to miało cokolwiek wspólnego z przygotowaniami do Euro 2012”.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (6)

 • gklewski, 2012-06-12 10:22:24

  Herr Tusk pan chyba nie wie co mówi...Skok cywilizacyjny w takim bantustanie jakim jest Polska - to tak, jak najbardziej. Ale skok cywilizacyjny w stylu europejskim na poziomie światowym - to jeszcze daleko daleko przed nami!!! Ale II faza kryzysu wszystko wyjaśni. Mam nadzieję, że moi rodacy ruszą ...w końcu (...) z foteli i zaczną domagać się ustąpienia tego reżimu!!! We wrześniu rośnie Vat lemingi - i to na wszystko. TO podarunek od Rostkowskiego  rozwiń
 • Anonimus, 2012-06-06 21:44:56

  Te wszystkie autostrady to jest część większego planu a mianowicie aby rozwiercić nasz kraj i rozkopać w celu wydrenowania bogactw naturalnych Polski to muszą być spełnione podstawowe warunki a mianowicie jednym z nich jest to że nasza infrastruktura drogowa musi być przystosowana do ciężkiego tr...anzytu surowców jak i całej infrastruktury maszynerii wydobywczej. 90% bogactw kraju zostało sprzedane na zawsze największym zagranicznym koncernom energetycznym Polacy nic z tego nie będą mieli oprócz zniszczonego środowiska i kosmicznych cen energii w jakiejkolwiek postaci. Euro jest idealną przykrywką aby przyspieszyć plan i mieć usprawiedliwienie na dodatkowe zadłużenie kraju bo kraj jako terytorium został rozprzedany tylko ludność została otumaniona która ponosi cały balast tego planu.  rozwiń
 • nedpolams@op.pl, 2012-06-06 20:24:18

  Dużo młodych ludzi też wykonuje cywilizacyjny skok do pracy na Zachodzie w większości na szczęście skuteczny.