Prezydent i wojewoda zamienią się nieruchomościami

  • AW/portal.legnica.eu
  • 21-03-2012
  • drukuj
Prezydent Legnicy i wojewoda dolnośląski zamienią się nieruchomościami. Legnicki Urząd Skarbowy będzie miał nową siedzibę przy Wrocławskiej Miasto zyska nieruchomość przy ul. NMP.
Prezydent i wojewoda zamienią się nieruchomościami
Jak podaje legnicki magistrat, dobiegają końca trwające kilka lat starania prezydenta Legnicy (oceń jego działania) o dokonanie zamiany nieruchomości pomiędzy gminą Legnica i Skarbem Państwa, pozwalającej na stworzenie w innym miejscu niż obecnie nowej siedziby Urzędu Skarbowego. Zamianą nieruchomości zainteresowana jest zarówno Gmina Legnica, jak i wojewoda dolnośląski.

Prezydent Legnicy oczekuje jeszcze tylko na stosowne zarządzenie wojewody i podpisanie aktu notarialnego. Pozwoli to inwestorowi, który ma już pozwolenie na budowę, ogłosić przetarg na wykonawcę nowej siedziby Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Miasto zyska atrakcyjną działkę przy ulicy Najświętszej Marii Panny, na której będą mogły powstać zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego np. kamienice mieszkalno-usługowe, nawiązujące do historycznej zabudowy tego traktu. Z kolei Urząd Skarbowy, mieszczący się w niefunkcjonalnym i psującym estetykę ulicy budynku, będzie się mógł przenieść do nowoczesnego obiektu przy ulicy Wrocławskiej. Zabudowa tamtego terenu ożywi pustą przestrzeń po dawnym kinie Bałtyk.

Skarbówka pracować będzie w dotychczasowym miejscu do czasu zakończenia inwestycji przy Wrocławskiej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE