PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent i wojewoda zamienią się nieruchomościami

  • AW/portal.legnica.eu    21 marca 2012 - 20:56
Prezydent i wojewoda zamienią się nieruchomościami

Prezydent Legnicy i wojewoda dolnośląski zamienią się nieruchomościami. Legnicki Urząd Skarbowy będzie miał nową siedzibę przy Wrocławskiej Miasto zyska nieruchomość przy ul. NMP.
Jak podaje legnicki magistrat, dobiegają końca trwające kilka lat starania prezydenta Legnicy (oceń jego działania) o dokonanie zamiany nieruchomości pomiędzy gminą Legnica i Skarbem Państwa, pozwalającej na stworzenie w innym miejscu niż obecnie nowej siedziby Urzędu Skarbowego. Zamianą nieruchomości zainteresowana jest zarówno Gmina Legnica, jak i wojewoda dolnośląski.

Prezydent Legnicy oczekuje jeszcze tylko na stosowne zarządzenie wojewody i podpisanie aktu notarialnego. Pozwoli to inwestorowi, który ma już pozwolenie na budowę, ogłosić przetarg na wykonawcę nowej siedziby Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Miasto zyska atrakcyjną działkę przy ulicy Najświętszej Marii Panny, na której będą mogły powstać zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego np. kamienice mieszkalno-usługowe, nawiązujące do historycznej zabudowy tego traktu. Z kolei Urząd Skarbowy, mieszczący się w niefunkcjonalnym i psującym estetykę ulicy budynku, będzie się mógł przenieść do nowoczesnego obiektu przy ulicy Wrocławskiej. Zabudowa tamtego terenu ożywi pustą przestrzeń po dawnym kinie Bałtyk.

Skarbówka pracować będzie w dotychczasowym miejscu do czasu zakończenia inwestycji przy Wrocławskiej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.