PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Radomia podpisał umowę dot. dofinansowania przebudowy alei Wojska Polskiego

  • PAP/JS    14 marca 2018 - 18:50
Prezydent Radomia podpisał umowę dot. dofinansowania przebudowy alei Wojska Polskiego
Po wpisaniu dofinansowania do uchwały budżetowej, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosi przetarg na realizację inwestycji. (fot. UM Radom)

W 2020 r. przebudowana zostanie aleja Wojska Polskiego w Radomiu, stanowiąca ważny element ruchu tranzytowego odbywającego się drogami krajowymi nr 12 i 9. W środę (14 marca) umowę w sprawie dofinansowania inwestycji podpisał prezydent Radomia Radosław Witkowski.
Kilka dni wcześniej uczynił to wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Na realizację inwestycji miasto otrzyma z budżetu państwa 93 mln zł. Dotacja ta pokryje 80 proc. kosztów inwestycji.

Po wpisaniu dofinansowania do uchwały budżetowej, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosi przetarg na realizację inwestycji.

Aleja Wojska Polskiego leży w ciągu dróg krajowych nr 9 i 12. Trasą odbywa się ruch tranzytowy w kierunku Lublina, a także Rzeszowa. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, wymaga więc pilnej i gruntownej modernizacji.

Projekt zakłada przebudowę alei Wojska Polskiego na odcinku od ronda ks. Popiełuszki do ronda Matki Boskiej Fatimskiej wraz z rozbiórką istniejących i budową nowych wiaduktów nad torami kolejowymi. Po przebudowie aleja będzie drogą dwujezdniową. W ramach tego samego zadania planowana jest rozbudowa ulicy Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda ks. Popiełuszki wraz z rondem oraz wlotem od strony ulicy Kozienickiej. Przebudowana zostanie także ulica Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Realizacja inwestycji będzie rozłożona na trzy lata. Jej koszt szacuje się na ok. 116 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.