PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent uspokaja ws. budowy stadionu

  • PAP    10 lutego 2012 - 16:38
Prezydent uspokaja ws. budowy stadionu

Kwoty zaproponowane w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku są zbliżone do kosztorysu inwestorskiego - poinformował w piątek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Zapewnił, że budowa będzie kontynuowana.
W poniedziałek otwarte zostały oferty trzech firm na dokończenie tej inwestycji. Zaproponowane przez nie ceny wahają się od 253,9 mln zł do 276,7 mln zł brutto. Wszystkie oferty o ponad 100 mln zł przekraczają jednak sumę, która została na dokończenie budowy w kosztorysie z pierwszego przetargu.

Czytaj też:Budowa stadionu budzi wątpliwości radnych

Prezydent Białegostoku (sprawdź jego notowania) powiedział w piątek dziennikarzom, że chociaż proponowane kwoty są wyższe od zaplanowanych w budżecie, to jednak kwota z kosztorysu inwestorskiego (212 mln zł netto) przewyższa przetargowe kwoty netto.

"Nie byliśmy zbytnio zaskoczeni, jeśli chodzi o wysokość tej ceny" - dodał Truskolaski. Powiedział, że dane z kosztorysu inwestorskiego nie były dotąd podawane, by nie sugerować ceny oferentom.

Przetarg na dokończenie budowy stadionu w Białymstoku został ogłoszony, ponieważ w czerwcu 2011 r. miasto odstąpiło od umowy z ówczesnym wykonawcą z powodu opóźnień w pracach. Stadion miał być gotowy w połowie 2012 r. Obecnie planowany termin to koniec 2013 roku. Truskolaski mówił, że jest to termin do dotrzymania, pod warunkiem podpisania umowy z wykonawcą na początku kwietnia tego roku.

Przetarg ma być rozstrzygnięty na przełomie lutego i marca - poinformował Truskolaski.

Prezydent powiedział, że przy przyjęciu harmonogramu oferentów, w tym roku potrzeba w budżecie miasta na budowę stadionu 87 mln zł, czyli o 10 mln zł więcej niż planowano. Dodał, że 4 mln zł powinien znaleźć w swoim budżecie inwestor, którym formalnie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Białymstoku; pozostałe 6 mln zł mają być znalezione w budżecie miasta. Na sesji pod koniec lutego ma być informacja o tym, skąd będą te pieniądze.

Truskolaski powiedział też, że finansowanie inwestycji może być rozszerzone nie tylko na lata budowy obiektu (2012-2013), ale część płatności - także na 2014 rok. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.