Problemy z amfiteatrem w Parku Zdrojowym w Konstancinie

Wiosną amfiteatr w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie przeszedł niewielki remont, ale możliwe, że wkrótce obiekt będzie wymagał poważniejszej renowacji. Ponadto samorząd niedawno przegrał kilkuletnią batalię sądową z wykonawcą amfiteatru.
Problemy z amfiteatrem w Parku Zdrojowym w Konstancinie
fot.konstancin24.eu

Wiosną wreszcie został naprawiony i odtworzony nasyp otaczający muszlę koncertową. Prace zakończyły się tuż przed rozpoczęciem letniego sezonu koncertowego, żeby amfiteatr, jako wizytówka miasta, dobrze się prezentował podczas weekendowych koncertów i rozmaitych imprez zaplanowanych na tegoroczne lato.

Nasyp, to nie jedyna usterka amfiteatru

Woda zalewa podziemne pomieszczenia amfiteatru i należy jak najszybciej temu zaradzić. Kosmetyczna naprawa nasypu wydaje się przy tym drobnostką. Prawdopodobnie niezbędne będzie odkrycie fundamentów amfiteatru. Dopiero wtedy fachowcy będą mogli ocenić sytuację i wskazać rozwiązanie problemu. Możliwe że muszla koncertowa będzie musiała przejść kompleksowy remont. Nie wiadomo jeszcze kiedy, ale raczej dopiero po sezonie.

Niesłuszne kary dla wykonawcy

Gdyby tego było mało, samorząd wkrótce będzie musiał także wypłacić wykonawcy amfiteatru kilkaset tysięcy złotych. Firma sądzi się z gminą od 2009 roku, kiedy to ówczesne władze miasta potrąciły jej kary umowne.

Sąd uznał, że część kar została naliczona niesłusznie i nakazał urzędowi zwrócić kwotę wraz z odsetkami. Sprawa ostatecznie ma się zakończyć ugodą, na mocy której samorząd ma odstąpić od apelacji, a wykonawca zrezygnuje z większości odsetek i innych roszczeń, ale gmina i tak będzie musiała zapłacić wykonawcy ok. 280 tys. złotych.

Amfiteatr w Parku Zdrojowym został zbudowany w 2009 roku i ówczesne władze samorządowe zapłaciły za niego ok. 6 mln złotych. Większość dotychczasowych problemów technicznych z obiektem dotyczyło wad projektowych, nie zaś nieprawidłowego wykonania. Pierwszy raz obiekt był naprawiany w 2012 roku - projekt nie uwzględniał zabezpieczenia drewnianych elementów przed wilgocią i niektóre z nich zaczęły gnić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE