Problemy z obwodnicą Warszawy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 13-01-2011
  • drukuj
Fragment obwodnicy Warszawy został wybudowany niezgodnie z projektem – twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Problemy z obwodnicą Warszawy

Rządowa agencja, która odpowiada za budowę dróg, ogłosiła, że ma zastrzeżenia do jakości ukończonej w połowie grudnia ubiegłego roku trasy ekspresowej S8 na odcinku Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Chodzi m.in. o zaniżone ilości asfaltu w warstwach bitumicznych, zbyt małą grubość warstw, wymagające naprawy rozmycia skarp na całym odcinku i spękania na wiaduktach – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Firmy wykonawcze mają w tej sprawie inne zdanie, dlatego w najbliższych tygodniach będą przeprowadzone dodatkowe badania pod okiem obu stron. Drogę zbudowało konsorcjum firm: Budimex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud. Nadzór nad inwestycją sprawuje konsorcjum firm TPF Planege i E&L Architects.

Jeżeli okaże się, że warstwa asfaltu faktycznie jest zbyt cienka, wykonawca będzie musiał położyć nawierzchnię jeszcze raz. Wtedy bez zamknięcia nowej trasy się nie obejdzie.

Przedstawiciele konsorcjum mówią nieoficjalnie, że do tego nie dojdzie, a nagłaśniając temat usterek GDDKiA chce wymusić na wykonawcy wydłużenie zaledwie dwuletniego okresu gwarancji na drogę.

10,5-km trasa ekspresowa to najdroższa droga w Polsce. Wybudowanie 1 km kosztowało 200 mln zł. Latem zeszłego roku przetargiem interesowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a siedem osób zostało zatrzymanych w sprawie ustawiania przetargów. Nikomu nie przedstawiono zarzutów – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Cuda Cuda Rudego Żyda

Tomek, 2011-01-13 14:27:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE