PARTNER PORTALU
  • BGK

Problemy z remontem miejskiego targowiska w Giżycku

  • PAP    6 lutego 2014 - 17:20
Problemy z remontem miejskiego targowiska w Giżycku

- Urząd miasta w Giżycku zerwał umowę z firmą, która od kwietnia ub.r. wykonywała remont miejskiego targowiska. Wykonawca miał skończyć wycenione na milion zł prace jesienią, ale wciąż dużo brakuje do skończenia robót - przyznał zastępca burmistrza Giżycka.
Zastępca burmistrza Giżycka Paweł Czacharowski poinformował we czwartek, że umowę z wykonawcą remontu zerwano z powodu nieterminowości wykonywania prac. Kontrakt między miastem a wykonawcą, którym była mała firma spod Suwałk, opiewał na blisko 1 mln zł.

"Wszystko miało być gotowe do października, a stan wykonania robót na dziś oceniamy na 80-85 procent" - przyznał Czacharowski i dodał, że remont obejmował wymianę nawierzchni na targowisku (miał być ułożony polbruk) i zbudowanie dwóch wiat dla sprzedawców.

"Aby zobrazować stan robót, powiem tak: konstrukcja wiat jest, ale nie są one zadaszone, nie ma w nich oświetlenia" - powiedział zastępca burmistrza Giżycka.

Giżycko remontuje targowisko z dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski, który w całym regionie wspiera modernizację lokalnych placów targowych. Czacharowski powiedział, że miasto ma czas na rozliczenie się z dotacji od marszałka do końca czerwca.

"Liczymy, że do tego czasu rozstrzygniemy przetarg na dokończenie robót i dokończymy je. Jeśli termin będzie zagrożony, zaczniemy negocjować wydłużenie okresu na rozliczenie dotacji" - przyznał Czacharowski. Dodał, że samorząd Giżycka wypłacił wykonawcy w sumie 380 tys. zł za dotychczas wykonane prace.

"Nie wiem, czy z powodu tak dużego opóźnienia wypłacimy temu wykonawcy jeszcze jakieś pieniądze, bo potrącamy z należności kary umowne. Być może te kary zjedzą to, co się tej firmie za wykonane prace jeszcze od nas należy" - przyznał Czacharowski.

Dotychczas Giżycko nie zerwało umowy z żadnym wykonawcą robót wykonywanych na zlecenie miasta.

Wykonawca robót, z którym zerwano umowę, wygrał przetarg, ponieważ zaoferował najniższą cenę wykonania wskazanych przez samorząd prac. Z właścicielem firmy spod Suwałk do czasu nadania depeszy nie udało się skontaktować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • fan79, 2014-02-07 11:36:48

    znowu najniższa cena i znowu ta sama sytuacja... żenada