PARTNER PORTALU
  • BGK

Próbne obciążenie przejścia dla pieszych

  • PAP    23 października 2012 - 08:52
Próbne obciążenie przejścia dla pieszych

We wtorek od godz. 22 do godz. 6 rano w środę zamknięty będzie fragment Al. Piłsudskiego w centrum Rzeszowa.
W tym czasie zostanie przeprowadzone próbne obciążenie przejścia dla pieszych, które wybudowano nad jezdnią.Al. Piłsudskiego. Jest jedną z głównych ulic Rzeszowa, jest też częścią drogi krajowej nr 4, która biegnie od granicy z Niemcami do przejścia z Ukrainą w Korczowej.

Jak poinformował Mirosław Gucwa z firmy Skanska, która buduje przejście, kładka dla pieszych obciążona zostanie 45 paletami z różnymi elementami o łącznej wadze ponad 70 ton.

„Ze względów bezpieczeństwa fragment Al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ronda Dmowskiego zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Wyznaczone będą objazdy dla kierowców” – dodał.

Zaznaczył, że w nocy ze środy na czwartek na kładce zostanie przeprowadzony kolejny test, tzw. obciążenie dynamiczne. „Ale podczas tej próby Al. Piłsudskiego nie będzie zamykana” – podkreślił Gucwa.

Budowa nietypowej, bo okrągłej kładki dla pieszych w centrum Rzeszowa dobiega końca. Jak powiedziała Joanna Sitarz z zespołu komunikacji Skanska, zakończono już prace brukarskie i drogowe.

„Na pomoście kładki ułożyliśmy egzotyczne drewno azobe bongossi. Kończymy montaż szklanych balustrad wraz z oświetleniem oraz montujemy egzotyczne drewno na poręczach balustrad” – dodała.

Sprowadzone z Kamerunu azobe to jedno z najtwardszych i najodporniejszych gatunków drewna na świecie. Jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia spowodowane przez grzyby, owady, insekty, a nawet kwasy. Ze względu na jego właściwości obróbka mechaniczna jest trudna i wymaga specjalnych narzędzi.

Kładka na skrzyżowaniem Al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką ma kształt koła – dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron. Koszt jej powstania to ponad 12 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.