PARTNER PORTALU
  • BGK

Profilaktyka w zmodernizowanej zabytkowej willi

  • legniczanin.pl    19 grudnia 2012 - 12:50
Profilaktyka w zmodernizowanej zabytkowej willi

Przebudowa Willi Bolka von Richthofena w Legnicy zakończona. Będzie tu Środowiskowe Centrum Integracyjno-Profilaktyczne
Gmina Legnica kończy w tych dniach realizację projektu pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ulicy Henryka Pobożnego - przebudowa (adaptacja) Willi Bolka von Richthofena wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Środowiskowego Centrum Integracyjno - Profilaktycznego".

Całkowita wartość projektu to ponad 3,5 miliona złotych, z czego ponad 2 miliony stanowi dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

W powstałym Centrum już w roku 2013 działać będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 oraz Świetlica Terapeutyczna nr 1, które podejmą współpracę z wybraną w konkursie organizacją pozarządową. Instytucje te będą służyć lokalnej społeczności, tworząc miejsce wsparcia i integracji mieszkańców.

Zajęcia prowadzone w Centrum będą skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wkrótce do użytku zostanie oddany nowoczesny obiekt wyposażony w poradnię logopedyczną, salę doświadczania świata przeznaczoną m.in. dla dzieci autystycznych, ale też liczne sale zainteresowań, m.in. taneczne, komputerowe czy przeznaczone dla majsterkowiczów. W piwnicy budynku powstała kuchnia, gdzie mieszkańcy własnoręcznie przygotowywać będą mogli poczęstunki na integracyjne spotkania.

Zadanie stanowi ostatnią integralną część, składającego się z siedmiu projektów „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Legnicy". W ramach rewitalizacji tej części Legnicy miasto podpisało umowy z samorządem województwa na łączną kwotę ponad 23 mln zł, uzyskując dofinansowanie w wysokości aż 70 proc.

Zrealizowano już wszystkie zadania w rejonie H. Pobożnego i B. Chrobrego: drogi i chodniki, ogród zabaw, funkcjonalne wnętrza blokowe, remonty 22 kamienic mieszkalnych, chodnik przy ul. Libana i przebudowę tej ulicy. Ostatnie - adaptacja (przebudowa) Willi Bolka von Richthofena wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Środowiskowego Centrum Integracyjno-Profilaktycznego i wyposażeniem obiektu objęte jest obecnie procedurą odbioru końcowego.

Należy podkreślić, że Lokalny Program Rewitalizacji dla miasta Legnicy wraz z zadaniami z zakresu odnowy zdegradowanych obszarów jest bardzo wysoko oceniany przez Urząd Marszałkowski, jako najbardziej spójny przestrzennie i zadaniowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.