PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Budowy Dróg Krajowych: kujawsko-pomorskie razem w sprawie S-10

  • pt    26 stycznia 2015 - 09:39
Program Budowy Dróg Krajowych: kujawsko-pomorskie razem w sprawie S-10
Wnioski do Programu Budowy Dróg Krajowych można składać do końca styczni - fot.mat.prasowe

Samorządowcy z kujawsko-pomorskiego apelują do resortu infrastruktury o wpisanie odcinka drogi S-10 łączącego Bydgoszcz z Toruniem na listę podstawową Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023.
Marszałek Piotr Całbecki oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i prezydent Torunia Michał Zaleski wystosowali do ministra infrastruktury i rozwoju list, w którym wnioskują o wpisane budowy drogi ekspresowej S-10 (wraz z rozbudową węzła Czerniewice) na listę podstawową Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023.

Nieuwzględnienie inwestycji w dokumencie stawia jej realizację pod znakiem zapytania.

Samorząd województwa wielokrotnie interweniował sprawie S-10, zarówno na szczeblu rządowym i ministerialnym, jak i bezpośrednio w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Efektem tej aktywności jest umieszczenie inwestycji w Kontakcie Terytorialnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wpis ten jednak jest warunkowy – wymaga potwierdzenia przez umieszczenie przedsięwzięcia w rządowym Programie Budowy Dróg na najbliższe dziewięć lat.

„Nasze wspólne wystąpienie wynika z głębokiego przekonania, że realizacja drogi S-10 w najbliższej perspektywie czasowej jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju województwa (…) oraz spójności i integracji Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego” – czytamy w piśmie, które zostało przygotowane z inicjatywy administracji marszałkowskiej.

Sygnatariusze pisma podkreślają, że choć budowa ekspresówki jest niezbędna na całym kujawsko-pomorskim odcinku, to szczególnie istoty jest odcinek łączący Bydgoszcz (węzeł Stryszek) z Toruniem (węzeł Czerniewice) – i to o jego wpisanie do PBDK proszą minister infrastruktury i rozwoju Marię Wasiak.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.