PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Budowy Dróg na lata 2014-2023 mało realny?

  • wnp.pl    8 października 2015 - 18:40
Program Budowy Dróg na lata 2014-2023 mało realny?

Zdaniem drogowców formuła drogowej spółki, dzięki której mają zostać zrealizowane inwestycje na A1, A2 oraz A18 pozostaje niepewna (fot.fotolia)

Plan budowy do 2025 r. 3,9 tys. km nowych autostrad i dróg ekspresowych oraz 57 obwodnic miast o długości ok. 600 km za 107 mld zł wydaje się mało realny - oceniła Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.
Jak zaznaczyła prezes, nowy Program Budowy Dróg Krajowych jest bardzo ambitny, zarówno pod względem finansowym, jak i rzeczowym.

Prezes oceniła, że formuła drogowej spółki specjalnego przeznaczenia, dzięki której mają zostać zrealizowane inwestycje na A1, A2 oraz A18, pozostaje bardzo mglista i niepewna. Dlatego też trudno oceniać, czy ten pomysł ma szansę powodzenia.

Zdaniem Dzieciuchowicz, po wyborach parlamentarnych może dojść do modyfikacji Programu Budowy Dróg.

- Mam jednak nadzieję, że będzie to związane z jego finansowym rozmiarem. Uważam, że pod kątem rzeczowym plany będą musiały ulec zmianom, gdyż w takim horyzoncie czasowym i z takim budżetem nie wydaje się realne zrealizowanie tak obszernego Programu - zaznaczyła.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.