PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Infrastruktura i Środowisko: Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Toruń i Wrocław z dofinansowaniem

  • MN    5 kwietnia 2017 - 12:18
Program Infrastruktura i Środowisko: Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Toruń i Wrocław z dofinansowaniem
Wsparcie unijne dla wszystkich projektów w konkursie wyniesie 85 proc. kosztów kwalifikowanych. (fot. Pixabay)

Kolejne miasta podpisały umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
• Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Toruń i Wrocław podpisały umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych.

• Łącznie wszystkie miasta na przeprowadzenie inwestycji otrzymają 1 mld zł z funduszy unijnych. 

• W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko podpisano już 22 umowy o dofinansowanie dla projektów o wartości prawie 2,8 mld zł. 

- W połowie marca ogłosiliśmy, że zwiększamy pulę środków na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko, tak żeby więcej miast mogło zrealizować inwestycje drogowe. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok  i podpisujemy umowy, które są  gwarancją wsparcia – poinformował  wiceminister rozwoju Witold Słowik podczas konferencji w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT).

Umowy z CUPT podpisały Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice (na dwie inwestycje), Konin, Piotrków Trybunalski, Toruń i Wrocław. Łączna wartość 8 inwestycji w tych 7 miastach wynosi 1,2 mld zł,  a dofinansowania unijnego - 1 mld zł. Wsparcie unijne dla wszystkich projektów w konkursie wyniesie 85 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli takich, które zgodnie z prawem podlegają refundacji z UE.

Czytaj tez: Opole zaprotestowało i wywalczyło pieniądze na obwodnicę

W Katowicach dofinansowanie uzyska rozbudowa Drogi Krajowej nr 81 na dwóch odcinkach; we Wrocławiu budowa Osi Zachodniej w ciągu DK 94; w Bielsku-Białej rozbudowa DK 52; w Gdańsku budowa wiaduktu Biskupia Górka; w Koninie rozbudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską; w Toruniu przebudowa układu drogowego na pl. Bpa Chrapka; w Piotrkowie Trybunalskim rozbudowa Ronda Sulejowskiego. 

Pozytywną ocenę w konkursie z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzymało w sumie 27 inwestycji polskich miast na prawach powiatu. Łącznie z wyżej wymienionymi, podpisano już 22 umowy o dofinansowanie dla projektów o wartości prawie 2,8 mld zł. Dofinansowanie unijne tych przedsięwzięć wyniosło blisko 2,1 mld zł. Pozostałe 5 inwestycji zostanie wspartych kwotą ponad 1,4 mld zł.

Czytaj też: W Polsce trwają inwestycje drogowe za ponad 50 mld złotych

- Oznacza to, że w całym konkursie do polskich miast trafi niebagatelna kwota 3,5 mld zł z UE – powiedział wiceminister Słowik.

Podczas wydarzenia w CUPT Urząd Transportu Kolejowego podpisał również umowę o dofinansowanie  z Programu Infrastruktura i Środowisko kampanii Kolejowe ABC - ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego dedykowanej dzieciom oraz ich nauczycielom i wychowawcom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.