PARTNER PORTALU
 • BGK

Program OSA: Ministerstwo Sportu dofinansuje strefy rekreacji

 • MN    21 września 2017 - 11:49
Program OSA: Ministerstwo Sportu dofinansuje strefy rekreacji
Witold Bańka zapowiada wsparcie dla gmin w zakresie infrastruktury sportu i rekreacji. (fot. MSiT)

Budowę 2,5 tys. obiektów sportowych (basenów, hal czy boisk), a także ok. 3 tysięcy obiektów małej infrastruktury sportowej, zapowiada minister sportu Witold Bańka.
Witold Bańka zapowiada, że w przyszłym roku MSiT będzie miało rekordowy budżet - ponad pół miliarda złotych na dofinansowanie infrastruktury sportowej (różnego rodzaju obiekty: od hal, stadionów, basenów, poprzez małe boiska).

Ponadto resort startuje z programem OSA (Otwarte Strefy Aktywności). Zapowiada, że budżet programu ma wynieść ok. 100 mln zł na przestrzeni dwóch lat. Ministerstwo będzie mogło dofinansować nawet do 70 proc. inwestycji w przypadku najmniej zamożnych gmin. Standardowe dofinansowanie dla gmin będzie wynosić 50 proc.

W programie OSA zawarta została uproszczona formuła starania się o tego rodzaju dofinansowanie. Jedna gmina będzie mogła złożyć jeden wniosek na wiele stref.

Beneficjantami mogą być samorządy, spółdzielnie czy stowarzyszenia.

Czytaj też: Stadion Śląski gotowy! Obiekt robi kolosalne wrażenie (zdjęcia)

- W 2016 roku ministerstwo przeprowadziło badanie, jakie obiekty są najbardziej pożądane w okolicy. Wyniki nas utwierdziły, że warto realizować taki projekt – mówi Witold Bańka. – Otwarte strefy aktywności są bardzo pożądane przez mieszkańców. Szczególnie dla małych i średnich gmin. Tam, gdzie mogą się spotykać całe rodziny i łączyć sport z rekreacją – dodaje.

Od stycznia 2018 w ramach dwuletniego programu powstanie około 3 tysięcy OS.

Bańka zapewnił, że rząd PiS przykłada ogromną uwagę do infrastruktury sportowej. Wspomniał o budżecie na infrastrukturę w wysokości pół miliarda złotych w przyszłym roku i ok. 40 milionach złotych, które w tym roku przeznaczono na dofinansowanie i modernizacje nowych obiektów sportowych. Dzięki tym pieniądzom ma pwostać 2,5 tys. obiektów sportowych (basenów, hal, boisk), a ponadto ok. 3 tysięcy OS. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • samorządowiec , 2017-10-07 10:12:16

  Przekładają na rok wyborczy bo u nas nawet boisko musi mieć podtekst polityczny ,ale znając sytuację w samorządach tym razem ciemny lud tego nie kupi .
 • bluish, 2017-09-23 10:03:12

  oby było miejsce na bezpieczną bezwypadkową (vide: Jacoby Miles; Krystian Jabłoński - oboje sparaliżowani po urazach rdzenia kręgowego) akrobatykę - absolutnie nie mam na myśli zawadiackiego parkour, które samo w sobie jest ekstremalne
 • ANNA, 2017-09-22 11:30:45

  Oj jak byśmy chcieli coś takiego w naszej wspólnocie ,bo dzieci nie wiedzą co maja robić a jest to miasto powiatowe Wągrowiec Mieszka tam 150 rodzin Ul Bobrownicka