PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Polska – Słowacja. Inwestycje drogowe na Podhalu i Orawie

  • MIW    10 stycznia 2018 - 07:48
Program Polska – Słowacja. Inwestycje drogowe na Podhalu i Orawie
Żyliński Kraj Samorządowy oraz Województwo Małopolskie zmodernizują ponad 12 kilometrów dróg. (fot. www.malopolska.pl)

Żyliński Kraj Samorządowy oraz Województwo Małopolskie zmodernizują ponad 12 kilometrów dróg w ramach projektu „Tatry łączą”. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 5,4 mln euro podpisał wiceminister rozwoju Adam Hamryszcz. To kolejne dofinansowane zadanie w ramach programu Polska – Słowacja.
Jak informuje resort rozwoju po stronie polskiej zaplanowano modernizację drogi wojewódzkiej nr 958 biegnącej wzdłuż granicy ze Słowacją na czterech odcinkach o łącznej długości ponad 6 km. Z kolei po stronie słowackiej dzięki przebudowie prawie 6 km region Orawy zostanie skomunikowany z Liptowem. Drogi zostaną oddane do użytku mieszkańców w październiku 2019 roku.

Czytaj: Program Polska–Słowacja: remonty dróg w powiecie żywieckim i nowotarskim

- Inwestycje w projekcie połączą polskie Podhale ze słowackimi tatrzańskimi miejscowościami Oravice oraz Zuberec i stworzą korzystne warunki dla rozwoju turystyki. Dzięki nowym inwestycjom drogowym poprawi się bezpieczeństwo komunikacyjne, a drogę od granicy słowackiej do Zakopanego czy Jabłonki pokonamy szybciej i w bardziej komfortowych warunkach – powiedział Adam Hamryszczak.

Czytaj: 3 mln euro na polsko-słowacką współpracę

MR informuje, że dotychczas w ramach programu Polska - Słowacja podpisano 10 umów na projekty z obszaru transportu. Obecnie trwa uzupełnianie dokumentacji niezbędnej do zawarcia kolejnej umowy drogowej. W marcu i kwietniu b.r. rozpoczną się natomiast konkursy na projekty z obszaru transportu multimodalnego oraz edukacji. W ramach tych konkursów do wykorzystania jest odpowiednio 6,2 i 9 mln euro EFRR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.