PARTNER PORTALU
  • BGK

Program standaryzacji komend i komisariatów na półmetku

  • PAP    18 lipca 2014 - 15:00
Program standaryzacji komend i komisariatów na półmetku

- W ramach rządowego programu standaryzacji komend i komisariatów policji, którego koszt to 1 mld zł, wyremontowano dotychczas lub wybudowano 180 obiektów. Do dokończenia zostało 140 inwestycji; program jest na półmetku - powiedział szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.
"To pierwszy od 25 lat, historyczny program odnowy bazy lokalowej polskiej policji" - mówił Sienkiewicz, który w Płocku (Mazowieckie) uczestniczył w otwarciu nowej komendy policji, wybudowanej tam w ramach trzyletniego projektu.

"To jedna z najpiękniejszych, największych komend miejskich policji w Polsce" - ocenił szef MSW podczas spotkania z dziennikarzami. Zaznaczył, że dzięki programowi standaryzacji powstają m.in. zupełnie nowe, funkcjonalne obiekty, "pozwalające pracować funkcjonariuszom w godnych warunkach nowoczesnego państwa".

Sienkiewicz dodał, że realizowany drugi rok program standaryzacji komend i komisariatów policji w całym kraju zostanie zamknięty do końca 2015 r. "Rząd przeznaczył na ten program 1 mld zł. Jesteśmy w połowie tego programu i w połowie wydatkowania tych środków" - oświadczył minister.

Szef MSW zwrócił uwagę, że program jest wspierany, jak np. w przypadku płockiej inwestycji, przez samorządy lokalne.

Budowa nowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęła się w 2011 r. Wartość inwestycji to ponad 51,9 mln zł. Samorząd dofinansował przedsięwzięcie kwotą 10,8 mln zł. Reszta środków pochodziła z budżetu państwa, w tym ponad 20,8 mln zł z programu standaryzacji komend i komisariatów.

Dotychczasowa siedziba policji w Płocku od lat mieściła się w trzech budynkach położonych w różnych częściach miasta. Nowa to nowoczesny kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 9,6 tys. metrów kw., wybudowany w centrum, w którym pracę funkcjonariusze rozpoczną na przełomie sierpnia i września. Obecnie trwa przeprowadzka.

Oprócz pokoi, w których na co dzień będzie pracowało 516 funkcjonariuszy i 94 pracowników cywilnych, obiekt posiada strzelnicę, salę ćwiczeń i siłownię, a nawet saunę. Są garaże, warsztaty samochodowe, parkingi i stacja paliw. Na dachu jednego z budynków zamontowano baterie słoneczne, które zapewnią podgrzewanie wody na potrzeby całego obiektu.

W woj. mazowieckim w ramach programu standaryzacji budowana jest obecnie także nowa komenda policji w Ostrołęce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.