PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt na zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego

  • AT    25 grudnia 2012 - 14:00
Projekt na zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego

Gdańsk wspólnie z wyłonionym w drodze konkursu inwestorem – holenderską spółką Multi Corporation B.V. zagospodaruje położony w śródmieściu rejon Targu Siennego i Targu Rakowego.
Miasto wspólnie z holenderskim wspólnikiem Multi Corporation B.V., poprzez powołaną spółkę celową Forum Radunia przystąpiło do realizacji Projektu Inwestycyjnego - zagospodarowanie rejonu Targu Siennego i Targu Rakowego.

Na nieruchomościach, stanowiących własność Gdańska, położonych w śródmieściu, o powierzchni ok. 5 ha, przewiduje się budowę wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego z funkcjami handlowo-usługowymi, mieszkaniowymi, rekreacyjno-rozrywkowymi, biurowymi i hotelowymi wraz z niezbędną powierzchnią parkingową.

W ramach kompleksu powstać ma również, służące mieszkańcom Gdańska oraz turystom Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, łączące funkcje edukacyjne i kulturalne z funkcjami turystycznymi.

Na przylegających do Targu Siennego i Targu Rakowego terenach kolejowych, o powierzchni ok. 2 ha, planowana jest budowa płyty nad torami kolejowymi, dzięki której uzyskana zostanie dodatkowa powierzchnia do zabudowy budynkami o funkcjach usługowych i parkingów kubaturowych.

W ramach modernizacji i rozbudowy istniejącej sieci transportu publicznego, jako inwestycję towarzyszącą przewiduje się - realizowane przez spółkę PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, przedłużenie istniejącej linii SKM od stacji Gdańsk Główny do planowanego przystanku Gdańsk Śródmieście, będącego elementem komunikacyjnego węzła integracyjnego, który powstać ma w rejonie wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej.

Pełna integracja w zakresie urbanistycznym, w tym połączeń pieszych pomiędzy obszarem objętym Projektem Inwestycyjnym, a pozostałą częścią Śródmieścia Gdańska, pozwoli na uzyskanie przedłużenia Drogi Królewskiej, stanowiąc naturalne przedłużenie tradycyjnego szlaku turystycznego.

W ramach planowanej inwestycji realizowane będą cele publiczne, w tym budowa i modernizacja infrastruktury technicznej oraz przebudowa istniejącego układu komunikacyjnego, pozwalająca na lepsze skomunikowanie rejonu Targu Siennego i Targu Rakowego z pozostałą częścią Głównego Miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.