PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura w Białymstoku postawiła zarzuty czterem osobom. Chodzi o dofinansowanie dróg wojewódzkich

  • PAP/MIW    19 stycznia 2018 - 14:44
Prokuratura w Białymstoku postawiła zarzuty czterem osobom. Chodzi o dofinansowanie dróg wojewódzkich
Czterem osobom Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty związane z unijnym finansowaniem inwestycji drogowych. (fot. pixabay.com)

Czterem osobom Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty związane z unijnym finansowaniem inwestycji drogowych, prowadzonych przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wśród podejrzanych jest m.in. dyrektor PZDW - poinformowała w piątek (19.01) prokuratura.
Śledztwo wszczęte zostało po działaniach kontrolnych przeprowadzonych przez CBA. W związku z tym, że nie stawiła się piąta wezwana osoba, prokuratura - zasłaniając się dobrem śledztwa - nie podaje szczegółów prowadzonych czynności, m.in. tego, czy podejrzani składali wyjaśnienia oraz czy przyznali się do zarzutów.

Wiadomo, że nie zastosowano wobec nich żadnych środków zapobiegawczych.

Zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował, że dyrektorowi Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich postawiono zarzut dotyczący złożenia nierzetelnego wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych oraz niedopełnienia obowiązków - jako funkcjonariusza publicznego - związanych z rozliczeniem dokumentacji.

Zarzuty niedopełnienia obowiązków przy rozliczeniu dokumentacji usłyszał też zastępca naczelnika w PZDW. Podejrzanym w sprawie jest też b. zastępca dyrektora ds. projektów unijnych w PZDW; zarzucono mu złożenie nierzetelnego wniosku o unijne dofinansowanie oraz przedsiębiorca, podejrzany o poświadczenie nieprawdy w wystawionej fakturze.

Prok. Sawoń dodał, że nie doszło do wyłudzenia pieniędzy z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zaznaczył przy tym, że zarzuty, które postawiono podejrzanym dotyczą tzw. przestępstw formalnych.

- Tu nie musi zaistnieć skutek w postaci uszczuplenia majątkowego, czy jakiejś szkody majątkowej - dodał prokurator.

Sprawa związana jest z ubieganiem się przez PZDW w Białymstoku o dofinansowanie unijne, w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, na realizację inwestycji drogowych w regionie.

Według ustaleń śledztwa białostockiej delegatury CBA, w okresie od 21 grudnia 2015 r. do 31 marca 2016 r., w ramach ubiegania się o wsparcie z programu Polska Wschodnia II Oś Priorytetowa Nowoczesna Infrastruktura Transportowa, pracownicy PZDW złożyli do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nierzetelne wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych, jakie mają być zrealizowane w Podlaskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ano, 2018-01-19 19:15:33

    "Ich praca nie budziła zastrzeżeń" - tak powiedział malowany marszałek z PeeZeL. Wreszcie dobiorą się do d..y aroganckiemu Grubasowi. Już dawno powinien siedzieć. A przy okazji - jego kolega były marszałek Baszko, śmieszny poseł spieprza z PSL.